Аналітика Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Польща однозначно підтримує європейську перспективу України

Віцеміністр закордонних справ Польщі заявив, що європейська перспектива передусім для України, на яку напала Росія, для Варшави є однозначною і вона буде підтримувати цю політику

“Польща, спільно з групою країн так званого молодого Європейського Союзу, однозначно підтримує політику розширення Європейського Союзу і бачить у ній шанс для Європи”, – запевнив у четвер у Криниці віцеміністр закордонних справ Польщі Шимон Шинковський вель Сенк. Він наголосив, що підтримка Польщі стосується як країн Західних Балкан, які прагнуть вступити до ЄС, так і України та інших держав, котрі беруть участь у форматі Східного партнерства, і які висловлюють бажання вступити до Євроспільноти, передає “Польське радіо”.

Перспективам і темпам потенційного розширення ЄС на наступні країни була присвячена одна із панелей, що завершувала у четвер у Криниці 29 Економічний форум. Дискусія зібрала політиків та експертів, зокрема, з Польщі, Чехії, Австрії, України, Хорватії та Чорногорії.

Серед причин сповільнення євросоюзної політики розширення та загроз для цього процесу віцеміністр Шинковський вель Сенк назвав скептицизм з цього питання у деяких державах “старого” ЄС (наприклад, у Франції) та нестабільність і ситуацію у частині країн, які прагнуть стати членами Спільноти. Він сказав, що затяжні процедури там також можуть відвернути людей від цього процесу.

Шинковський вель Сенк запевнив, що польська підтримка для розширення ЄС стосується також України та інших держав, котрі беруть участь у створеному 10 років тому форматі Східного партнерства. “Зрозуміло, що Польща як співавтор цього формату (…), підтримує наближення країн Східного партнерства до ЄС, також з можливістю членства для цих країн, які будуть зацікавлені у цьому”, – заявив він.

“Європейська перспектива для країн Східного партнерства, а, у першу чергу, для нашого сусіда, України, країни, на яку напала Російська Федерація, є для нас очевидністю і таку політику ми маємо намір підтримувати”, – додав віцеміністр, наголосивши, що будь-які суперечливі питання щодо в основному історії у відносинах з Україною потрібно розв’язувати у “дусі діалогу, правди та історичної чесності”.

“Це (історичні суперечки – ред.) не змінюють факту, що наша підтримка для європейської перспективи України є однозначною, бо це наш обов’язок, це в інтересах усього ЄС, Польщі та в інтересах України”, – наголосив він.

Related Posts