Балтія Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Литовський історик закликає створити союз Польщі, Литви, Білорусі та України

Анексією Криму Росія зробила те, чого ніхто у XX і XXI не сподівався. Ми повинні шукати альтернативу на «чорну годину», – сказав Альвідас Ніжкентайтис з Вільнюського університету

Литовський історик закликає створити союз Польщі, Литви, Білорусі та України. На переконання Альвідаса Ніжкентайтиса з Вільнюського університету, цей геополітичний союз є необхідним у боротьбі з Росією, передає Польське радіо.

«Нині існує декілька геополітичний союзів, – сказав у розмові з литовським порталом Delfi викладач Вільнюського університету, – це Міжмор’я, від Балтійського до Чорного морів, польська концепція АБЧ, тобто Адріатичного, Балтійського та Чорного морів, концепція Єжи Гєдройця – Литва, Білорусь, Україна».

На переконання історика, концепція Міжмор’я за своєю ідеєю є найближчою до ідеї Ґєдройця. «Його концепція полягала в тому, що без демократичних держав в Україні, Білорусі та Литві не можу існувати незалежна Польща. З точки зору Литви, я можу сказати, що не може бути демократичної та незалежної Литви без демократичної Польщі, Білорусі та України».

Історик підкреслив, що політика Російської Федерації є агресивною та небезпечною:

«Анексією Криму Росія зробила те, чого ніхто у XX і XXI не сподівався. Ніхто не думав, що можна силою міняти міждержавні кордони, і в цьому випадку сумна історія першої половини минулого сторіччя нас наздоганяє і примушує думати й шукати альтернативи на так звану чорну годину».

Related Posts