Експерт пояснив, чому збільшення держборгу не потопить Латвію
Держскарбниця Латвії зайняла на міжнародних фінансових ринках 1,5 млрд євро, які призначені для пом’якшення наслідків кризи через Covid-19. У багатьох викликає стурбованість, як борг буде повернений і чи не доведеться знову вводити заходи консолідації, як після кризи 2008 року, передає Delfi.lv
Експерти запевняють, що зараз ситуація зовсім інша, починаючи вже з того, що відрізняються причини кризи і макроекономічні показники країни. Керівник управління монетарної політики Банку Латвії Улдіс Руткасте нагадує, що в 2008 році Латвія ще не була країною єврозони, існували великі побоювання з приводу стабільності лата і запозичувати кошти на міжнародних ринках можна було тільки під дуже високі відсотки.
Зараз, коли Латвія в єврозоні, вона без зусиль може займати на міжнародних фінансових ринках, при цьому під процентну ставку, яка дуже близька до нуля. Як зазначає Держскарбниця, облігації Латвії придбали інвестори в основному з європейських країн, які керують активами і банки з Німеччини, Австрії, Франції, Великобританії та Скандинавії. Загальний попит інвесторів на облігації перевищив 1,4 млрд євро.
В даний час бюджет держави більше збалансований, ніж під час минулої кризи, країна весь цей час не витрачала безвідповідально і не жила невідповідно до своїх достатків, тому абсолютно інша ситуація буде і з поверненням боргу, зазначає Руткасте.