Молдова/Румунія Новини Міжмор'я Польща

Румунія зацікавлена досвідом Польщі у подоланні кризи

Румунія шукає оптимальних рішень для подолання кризи і попросила Польщу поділитися рішеннями «польського щита»: антикризовим та фінансовим

Солідарність з іншими країнами нашого регіону сьогодні є вирішальною. Наш партнер з Ініціативи «Тримор’я» – Румунія – шукає оптимальних рішень для подолання кризи і попросив нас поділитися рішеннями «Польського щита»: антикризового та фінансового, — заявив прем’єр-міністр Матеуш Моравецький у Facebook.Канцелярія прем’єр-міністра оголосила в четвер вранці, що відбулася відеоконференція прем’єр-міністра Матеуша Моравецького з прем’єр-міністром Румунії, передає Польське радіо.

Глава уряду Польщі разом із главою оператора фінансового щита Польським фондом розвитку Павелом Борисом та головою Польсько-румунської торгової палати Георге Маріан Крістеску, представили прем’єр-міністру Людовику Орбану, його кабінету та румунським установам розвитку, принципи, згідно з якими польські компанії отримують «швидку і міцну підтримку, яка допомагає захистити робочі місця».

«Кілька місяців тому країни у всьому світі постали перед дилемою: врятувати суспільство чи економіку. Але це помилковий вибір. Тому, що без людей немає економіки. Багато урядів цікавить, як правильно допомогти компаніям. З самого початку мені було зрозуміло, наскільки важливий час реакції – чим швидше компанії отримують підтримку, тим більше із них вистоїть» , – вказав Матеуш Моравєцький.Прем’єр-міністр додав, що вже 150 тисяч компаній отримали контретну допомогу. «Без бюрократії, черги, прямо на рахунок, день у день. Держава, підприємці, банки, інститути національного розвитку – на момент випробування кожен дав свій максимум».

«Це також стосується  діяльності польських інвесторів у Румунії, які будують місцеву економіку. Тому швидка реконструкція економік країн нашого регіону Європи є нашою спільною метою», – читаємо у публікації польського прем’єра.

Фінансовий щит – це програма Польського фонду розвитку, спрямована на підтримку підприємців, діяльність яких постраждала внаслідок економічної ситуації, пов’язаної з пандемією COVID-19.

Related Posts