Інші Польща

Анджей Дуда на саміті COP27 згадає про вплив вторгнення рф в Україні на кліматичні проблеми і продовольчу безпеку

російська агресія перевернула багато процесів у світі, які дотепер тривали, але нині не можуть тривати так, ніби нічого не трапилося, сказав посол Польщі в ООН Кшиштоф Щерський, повідомляє Польське радіо.

Президент Анджей Дуда представлятиме Польщу на кліматичному саміті ООН, який розпочинається у понеділок в Єгипті. Двотижнева зустріч на курорті в Шарм-ель-Шейху на березі Червоного моря допоможе боротися зі змінами клімату в усьому світі.

У понеділок і вівторок в Шарм-ель-Шейху очікується з’їзд глав держав, а в середу почнуть роботу переговорники. У них буде два тижні, щоб опрацювати остаточну кліматичну угоду. Документ має містити конкретні заяви окремих країн щодо скорочення викидів вуглекислого газу, а також положення про фінансову підтримку країн, що розвиваються.

Радник президента Польщі з питань клімату Павел Салек сказав, що під час виступу президент Анджей Дуда говоритиме переважно про питання енергетики:«Президент порушуватиме питання, пов’язані з енергетичною безпекою та безпекою постачань, турботою про охорону довкілля, енергоефективністю, тобто енергозбереженням».

Очікується, що президент Польщі також говоритиме про вплив російського вторгнення в Україну на кліматичні проблеми та питання продовольчої безпеки у світі. Представник Польщі в ООН Кшиштоф Щерський наголосив, що ці питання тісно пов’язані між собою:«Сьогодні ми бачимо, як один такий глобальний конфлікт, як агресія Росії проти України, впливає на багато сфер життя. Це все між собою пов’язано. Нам також потрібно переглянути та адаптувати нашу політику, в тому числі кліматичну, до сучасних умов світу. Ці умови змінилися, тому що ця російська агресія перевернула багато процесів, які дотепер тривали і не можуть просто тривати, ніби нічого не трапилося».

Окрім виступу на форумі конференції, президент Анджей Дуда також зустрінеться в Шарм-ель-Шейху з прем’єр-міністром Молдови та президентом Кенії. Він також візьме участь у зустрічах щодо справедливої енергетичної трансформації, водної безпеки та освіти щодо кліматичної кризи.Кліматичні конференції ООН проводяться вже три десятиліття. Щороку світові лідери беруть на себе конкретні зобов’язання щодо скорочення викидів вуглекислого газу та інші заходи для боротьби з глобальним потеплінням. На практиці, однак, виконується лише невелика частина зобов’язань.

Related Posts