Інші Новини Міжмор'я Польща

Польща та Чехія хочуть спільно розвивати потенціал виробництва боєприпасів

Польща та Чехія хочуть спільно розвивати потенціал виробництва боєприпасів. Переговори з цього приводу вранці у Варшаві провели віцепрем’єр-міністр, міністр Владислав Косіняк-Камиш і очільниця Міністерства оборони Чехії Яна Чернохова, передає Польське радіо

Польща та Чехія зацікавлені у спільних проєктах з виробництва озброєння. Йдеться, в основному, про збільшення потенціалу виробництва боєприпасів, зокрема найбільш потрібних у зв’язку з війною в Україні, а саме 155-міліметрових. Переговори з цього приводу вранці у Варшаві провели віцепрем’єр-міністр, міністр Владислав Косіняк-Камиш і очільниця Міністерства оборони Чехії Яна Чернохова.

Після зустрічі делегацій обох країн міністр Владислав Косіняк-Камиш повідомив, що запросив чеських партнерів для обговорення спільних проєктів озброєння. Очільник Міністерства національної оборони Польщі наказав голові наглядової ради Polska Grupa Zbrojeniowa, який брав участь у сьогоднішніх польсько-чеських консультаціях, терміново зв’язатися з представниками компаній польських південних сусідів. «Дякую, пані міністре, за вашу готовність допомогти, щоб ці дві галузі могли зустрітися та співпрацювати. Ми будемо координаторами цієї співпраці», — сказав Владислав Косіняк-Камиш.

Міністерка оборони Чехії зазначила, що її уряд готовий говорити про збільшення виробничих потужностей підприємств із виробництва зброї, щоб вони могли виробляти більше 155-міліметрових боєприпасів. Яна Чернохова підкреслила, що війна в Україні показує, наскільки великі прогалини в цій сфері в її країні, у Польщі та в більшості інших країн ЄС. «Ми разом із Польщею будемо звертатися до приватних структур із проханням співпрацювати та здійснювати спільні ініціативи щодо боєприпасів. У Чехії ми вже говорили з нашими провідними виробниками зброї, чи можуть вони підтримати нас у діяльності з розширення потенціалу для 155-міліметрових боєприпасів», — сказала Яна Чернохова. Вона додала, що подібні дії вже успішно здійснюють деякі країни, наприклад Словаччина та Хорватія.

Під час переговорів у Варшаві також обговорювалося питання обміну досвідом щодо придбання літаків п’ятого покоління F-35. Польща має трохи більше досвіду в цій сфері, оскільки вже готується прийняти перший літак. Інфраструктура, необхідна для експлуатації F-35, будується на базі в Лаську. Віцепрем’єр-міністр Владислав Косіняк-Камиш запропонував чеській стороні відвідати базу та поділитися досвідом у реалізації цього проєкту.

У 2020 році Польща закупила 32 літаки п’ятого покоління. Контракт із США коштує понад 4,5 млрд доларів. Презентація першої машини для Польщі відбулася цьогоріч наприкінці серпня на американському заводі. З жовтня перші пілоти, призначені в майбутньому керувати цими літаками, проходять навчання в США.

Related Posts