Балтія Експертна думка Новини Міжмор'я

Литва обирає енергетичну незалежність без політичних зобов’язань – Науседа після поїздки Фіцо до РФ

Литва не вестиме переговорів з РФ про постачання газу і має намір обстоювати власну енергетичну незалежність, заявив президент Литви Гітанас Науседа.

“Наскільки дешева ваша любов? Є ті, хто приїжджає в Росію з любов’ю і почувається отруєним газом, зустрічаючись із воєнним злочинцем. Це не шлях Литви. Ми обираємо енергетичну незалежність і реальні ринкові ціни – без політичних зобов’язань!”, – написав Науседа в соцмережі Х у понеділок. Про це передає “Інтерфакс-Україна”.

Про це глава Литовської держави написав за підсумками візиту прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо до Москви, де той зустрівся з президентом РФ Володимиром Путіним, а за підсумками зустрічі заявив, що здійснив цю поїздку у відповідь на припинення транзиту російського газу до Словаччини через територію України. За словами прем’єра, Путін підтвердив готовність РФ продовжувати постачання газу в Словаччину, але це “практично неможливо після 1 січня 2025 року, враховуючи позицію українського президента”.

Як повідомлялося, 20 грудня Фіцо заявив, що припинення транзиту газу через Україну до Словаччини може спричинити серйозний конфлікт.

Зеленський 19 грудня заявив, що Україна не продовжуватиме транзит російського газу. Водночас він зазначив, що в розмові з прем’єр-міністром Словаччини заявив, що якщо буде не російський газ, а газ іншої країни, і не буде сплати коштів РФ до закінчення війни, Україна готова розглядати такий варіант.

У вересні 2024 року угорська MOL Group оголосила про укладення угоди з постачальниками нафти з РФ та операторами трубопроводів для забезпечення її транспортування трубопроводом “Дружба” через Білорусь та Україну в Угорщину та Словаччину.

Минулого тижня Фіцо повідомив, що Словаччина проведе серію “надзвичайно інтенсивних переговорів на різних рівнях і в різних країнах”, починаючи з цього тижня, щоб забезпечити постачання газу з РФ після того, як її поточний транзитний контракт, у якому бере участь Україна, закінчується наприкінці цього року. За словами віцепрем’єра – міністра економіки Словаччини Деніси Сакової, переговори відбуватимуться за участю Європейської Комісії, України та держав-членів ЄС.

Related Posts