Вибори в Румунії матимуть значний вплив на політичну ситуацію в Молдові – експерт

У разі перемоги проросійських кандидатів на президентських виборах у Румунії можливе оголошення дострокових парламентських виборів, більшість на яких можуть отримати так звані «суверенні партії», а це своєю чергою вплине на вибори у Молдові.
Таку думку висловив аналітик з питань зовнішньої політики та безпеки, старший редактор Karadeniz Press Agency Міхай Ісак (Румунія) в ході експертної дискусії «Європейська інтеграція України крізь призму виборів у країнах ЄС», повідомляє кореспондент Укрінформу.
Експерт зауважив, що за даними соціологічних опитувань, проросійські політичні сили лідирують у президентських перегонах в Румунії.
«На жаль, якщо Симеон або Понта (націоналістичний та ультраправий проросійські політики – ред.) досягнуть президентської адміністрації в Румунії, я боюся, що в Румунії будуть парламентські вибори», – сказав він.
Аналітик зауважив, що «суверенні партії», які в Румунії просувають вихід з НАТО та ЄС, можуть отримати більшість у парламенті.
«Я хочу сказати, що це також є великою проблемою для Молдови. Якщо впаде Румунія (під проросійським тиском – ред.), то впаде і Молдова», – спрогнозував Ісак.
Він зауважив, що восени в Кишиневі відбудуться парламентські вибори, «і переплетіння інтересів змушує владу в Бухаресті вживати певних заходів, щоб не дозволити, скажімо так, такого роду голосування».
«У нас є багато каналів у Telegram, TikTok, WhatsApp та інших платформах (пропагандистського змісту – ред.), які наразі не регулюються румунськими законами…. Крім того, якщо ми подивимося на людей, які отримували гроші (в голосуванні за Келіна Джорджеску), ми знаємо, що це завдяки TikTok», – резюмував румунський експерт.
Як повідомляв Укрінформ, румунський уряд затвердив нові дати президентських виборів, які пройдуть у травні. 24 листопада минулого року в першому турі президентських виборів у Румунії переміг маловідомий ультраправий проросійський політик Келін Джорджеску.
Згодом Конституційний суд Румунії анулював результати першого туру президентських виборів після звинувачень у тому, що Росія проводила скоординовану онлайн-кампанію для просування ультраправого кандидата, який переміг у першому турі.