Молдова/Румунія Новини Міжмор'я

В аеропорту Кишинева стався збій через атаку Росії по Україні

Міністр інфраструктури Молдови Володимир Боля розповів, що збій, який стався у понеділок, 9 червня, в аеропорту Кишинева, був результатом російської атаки по Україні.

Про це повідомляє NewsMaker, передає Укрінформ.

За словами Болі, внаслідок бомбардувань Росією України в ніч проти 9 червня, в електропостачанні сусідньої країни сталися десятки збоїв. А оскільки Молдова підключена до електропостачання через Україну, через ці збої згоріла частина обладнання в Кишинівському аеропорту.

«Хоча в Кишинівському аеропорту є три лінії постачання електрики — одна основна та дві резервні, мала місце така несправність. Причини тому дві: війна та обстріли в Україні і той факт, що за 30 років Молдова так і не змогла побудувати лінію, яка б гарантувала енергетичну незалежність», — сказав Боля, висловивши впевненість, що за ці роки навмисно підтримували залежність Молдови і в плані електропостачання, і в постачанні газом.

Міністр підкреслив, що в найкоротші терміни цю проблему вирішать, коли завершать будівництво ЛЕП Кишинів-Вулканешти, і Молдова стане незалежною щодо постачання електроенергії.

Зазначається, що в міжнародному аеропорту Кишинева 9 червня стався технічний збій, через який тимчасово недоступні деякі інформаційні системи.

Технічні проблеми ускладнили роботу деяких служб і викликали затримки в обслуговуванні пасажирів.

Працівникам аеропорту довелося вручну контролювати пасажиропотік та заповнювати авіаквитки. Крім того, було скасовано два рейси, до Бухареста та Дортмунда, а решта вилітали із затримками.

Як повідомляв Укрінформ, в ніч проти 9 червня війська РФ здійснили запуск ударних безпілотників з різних напрямків, а також атакували територію України ракетами різних типів.

Related Posts