Молдовський електронний підпис буде визнано в ЄС

Республіка Молдова була включена до списку довірених європейських постачальників електронних підписів, а документи, підписані в країні цифровим підписом, матимуть юридичне визнання у Європейському Союзі.
Віце-прем’єр, міністр економічного розвитку та цифровізації Дойна Ністор стверджує, що електронний підпис буде приведений у відповідність до європейських стандартів з осені цього року, передає pоіnt.md
Під час спільної прес-конференції з виконавчим віце-президентом Європейської комісії з технологічного суверенітету, безпеки та демократії Хенною Віркунен міністр Дойна Ністор оголосила про початок процесу взаємного визнання електронних підписів між Республікою Молдова та Європейським союзом. За її словами, з осені цього року електронний підпис у Молдові буде приведено у відповідність до європейських стандартів.
Молдова визнає електронні підписи ЄС із 2021 року. За офіційними даними, у Молдові налічується понад 300 тисяч активних користувачів електронних підписів.
У свою чергу виконавчий віце-президент Європейської комісії з технологічного суверенітету, безпеки та демократії Хенна Вірккунен зазначила, що 2 липня Молдова була включена до списку довірених країн, які перевіряють електронні підписи. Водночас ЄС готовий рухатися далі у цьому напрямку.
В іншому ключі європейська чиновниця заявила, що кібератаки та втручання з-за кордону є серйозною проблемою для ЄС, але також і для Республіки Молдова, тому необхідно забезпечити безпеку критичної інфраструктури та електронних процесів. У зв’язку із цим ЄС повністю готовий підтримати безпеку парламентських виборів у Молдові.
Хенна Вірккунен заявила, що Європейський Союз забезпечить Республіці Молдова сприяння реалізації будь-яких придбань у галузі кібербезпеки. У той же час Молдова зможе вимагати допомоги у європейських постачальників послуг для ефективного реагування у разі серйозних інцидентів, пов’язаних з кібербезпекою.
«Ми підтверджуємо нашу відданість продовженню тісної співпраці з Молдовою, підтримуючи її на шляху до ЄС. Цифровізація та комунікації відіграють найважливішу роль на цьому шляху і приносять користь громадянам та бізнесу», — сказала Хенна Віркунен.
Виконавчий віце-президент Європейської комісії з питань технологічного суверенітету, безпеки та демократії Хенна Віркунен 15 липня здійснює свій перший офіційний візит до Республіки Молдова. У програмі візиту у неї заплановані також зустрічі з президентом Майєю Санду та прем’єр-міністром Доріном Речаном.