Чапутович: Польща, Румунія, Туреччина – три стовпи східного флангу НАТО
Голова МЗС Польщі під час відеоконференції з міністрами закордонних справ Румунії і Туреччини наголосив на важливості збереження сильної політики оборони і стримування в регіоні, передає Польське радіо.
Польща, Румунія і Туреччина – це три стовпи східного флангу НАТО. На цьому у вівторок наголосив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович після відеоконференції з очільниками дипломатії цих країн. Він повідомив, що три країни постійно консультуються, аби обдумати ефективну відповідь на динамічну безпекову ситуацію у нашому регіоні.
У вівторок відбулася відеоконференція міністра Чапутовича з міністрами закордонних справ Румунії Боґданом Ауреску і Туреччини Мевлютом Чавушолгу.
«Наші країни – це три стовпи східного флангу НАТО. Ми постійно консультуємося у форматі Тріалогу, аби подумати, як можемо ефективніше реагувати на динамічну безпекову ситуацію у нашому регіоні. Разом ми підтримуємо збереження єдності та солідарності Альянсу і тісне трансатлантичне співробітництво, що особливо важливо з огляду на поточні загрози, пов’язані пандемією COVID-19», – заявив Чапутович.
Під час відеоконференції міністри обговорили співпрацю у межах Північноатлантичного альянсу у контексті боротьби з пандемією коронавірусу, зокрема, результати квітневих зустрічей міністрів оборони держав НАТО. «Ми наголосили на значенні збереження сильної політики оборони та стримування Альянсу, ключову також у нинішній ситуації. Міністри обговорили також перспективи розвитку тристоронньої співпраці для стабілізації ситуації у найближчих сусідів НАТО, особливо в Україні, в Грузії та на Західних Балканах», – говориться у повідомленні МЗС Польщі.
Міністри обговорили спільні проекти співпраці Польщі, Румунії і Туреччини у наступні місяці, зокрема, збільшення активності та взаємодії трьох держав у НАТО та ОБСЄ.
Зустрічі так званого польсько-румунсько-турецького Тріалогу відбуваються від 2012 року. Їхньою метою є розвиток співпраці між союзниками, котрі представляють найбільші держави східного флангу НАТО та опрацювання спільного позиції у найважливіших питаннях регіональної безпеки.