Литва не виключає відправки своїх військових в Україну, якщо про це попросять
Якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.
Про це заявив міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс, передає Укрінформ з посиланням на LRT.
«Ми б обговорили з союзниками і партнерами те, який це має вигляд, і ми обговорили б з Україною, який це має вигляд. Нагадаю, що після Паризького саміту, коли президент Макрон, який також запросив президента Литви, говорив про ініціативу розширення своєї військової присутності в Україні в різних формах, Литва не відкидала такої можливості», – сказав очільник литовської дипломатії в програмі «Тема дня» телебачення LRT.
За словами Будріса, Литва є стороною, що надає безпеку в регіоні: вона робить внесок у забезпечення безпеки не тільки дипломатичними, а й іншими засобами.
«Точно так само і тепер потрібно говорити про те, що це було б, як це виглядало б, з огляду на цілком чітку, конкретну позицію, вона також буде спрямована і майбутній адміністрації США – Литва також є стороною, що надає безпеку в регіоні, а не тільки її одержувачем… Ми активно сприяємо забезпеченню безпеки не тільки дипломатичними, а й іншими засобами. Буде таке питання – я не сумніваюся, що литовський прапор там буде присутній», – наголосив глава МЗС Литви.
Окремо під час зустрічі з послами країн ЄС, НАТО та країн-партнерів, акредитованими в Литві, Будріс заявив, що членство України в НАТО має бути спільною стратегічною метою Заходу.
«Хто відступить першим – Росія, чия економіка руйнується під тиском санкцій? Чи ми, Захід, піддамося спокусі швидкої, але нестійкої мирної угоди? Захід повинен протистояти цій спокусі і забезпечити, щоб Україна залишалася в сильній позиції. Членство України в НАТО має бути спільною стратегічною метою для Заходу, оскільки це забезпечить безпечне і стабільне майбутнє для Європи», – цитує його слова МЗС Литви у пресрелізі.
Зазначається, що Литва залишається одним з найстійкіших прихильників України на Заході. Новий уряд, приведений до присяги в грудні, у своїй програмі пообіцяв підтримувати Україну «до перемоги і після неї».
За словами Будріса, у 2025 році Литва продовжить зосереджуватися на зміцненні безпеки та оборони, підтримці перемоги України над російською агресією та зміцненні євроатлантичних зв’язків.
Він додав, що Литва буде активно брати участь у форматах НАТО, ЄС та Північнобалтійських країн (NB8).
«Міністр закордонних справ підкреслив, що цей рік буде вирішальним у війні Росії проти України, і для Заходу важливо продемонструвати довгострокову прихильність до підтримки України», – йдеться у повідомленні.
За словами Будріса, Литва продовжить наполягати на посиленні санкцій проти Росії та її союзників, щоб «зупинити російську військову машину і запобігти її зловмисній діяльності в нашому сусідстві і всередині наших власних країн».
Як повідомляв Укрінформ, новий міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс наголосив на необхідності негайно розблокувати €6,6 мільярда, призначені для компенсації країнам ЄС військових поставок для України в межах Європейського фонду миру, на які Угорщина наклала вето.