Суд у Грузії заарештував одного з лідерів опозиції

У Грузії суд обрав запобіжний захід у вигляді арешту одному з лідерів опозиційної «Коаліції за зміни» Зурабу Гірчі Джапарідзе, який відмовився сплатити заставу у справі про неявку до парламентської слідчої комісії, що розслідує діяльність колишньої влади.
Про це повідомляє NewsGeorgia, передає Укрінформ.
Рішення ухвалене за відсутності адвокатів, які залишили судовий процес на знак протесту, а державного адвоката суд вирішив не призначати.
Опозиціонера заарештували у залі суду.
Засідання суду проходило на тлі сутичок між поліцією та групою підтримки Джапарідзе як ззовні, так і всередині будівлі – до зали не пускали всіх охочих.
Раніше, також у залі суду, було заарештовано ексміністра оборони Грузії Іраклія Окруашвілі — він також не з’явився на засідання комісії і теж відмовився сплачувати заставу.
П’ятий президент Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що правляча партія зі створенням парламентської комісії з розслідування діяльності колишньої влади «розпочала пряму атаку на лідерів опозиції».
Як повідомлявся Укрінформ, торік у листопаді представники «Грузинської мрії» оголосили про припинення процесу євроінтеграції і розпочали широкомасштабні репресії проти протестувальників, незалежних журналістів і громадянського суспільства.
У грудні шостим президентом Грузії обрали висуванця від правлячої партії «Грузинська мрія», ексдепутата парламенту Михеїла Кавелашвілі. Він був єдиним кандидатом і отримав 224 із 225 голосів присутніх членів колегії виборців. Опозиція у процесі не брала участі. Як і опозиція, президентка Саломе Зурабішвілі вважає парламент нелегітимним. Вона заявила, що не збирається складати повноваження доти, доки в країні не будуть проведені нові парламентські вибори.
У лютому цього року Європарламент закликав міжнародну спільноту бойкотувати самопроголошену владу Грузії, попросив Раду ЄС запровадити жорсткі персональні санкції проти її лідерів та продовжив наполягти на проведенні нових демократичних парламентських виборів.
Низка країн, зокрема США, ФРН, Велика Британія, країни Балтії, Чехія, Україна, запровадили санкції проти посадових осіб «Грузинської мрії».
У Грузії також періодично проходять акції протесту проти дій чинної влади.