Впали міфи про Україну
Після перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах видно, якою брехливою була передусім російська пропаганда, передає “Польське радіо”.
Серіал став дійсністю. Володимир Зеленський – комік, актор і продюсер, пов’язаний з телебаченням олігарха Ігоря Коломойського, стає президентом України. Те, що так багато українців (майже три четверті виборців) голосували за політика (?), який у серіалі грає президента, свідчить, що зміни вкрай необхідні, – пише «Gazeta Polska Codziennie». Видання наголошує, що тепер видно, якою брехливою була пропаганда (перш за все з Росії, та не лише) про «фашистську», «нацистську», «бандерівську» Україну. Адже понад 70 відсотків підтримки на президентських виборах здобув політик, який переважно розмовляє російською мовою і не приховує єврейського походження. Заодно, з’являється пропаганда про «київську хунту». «Що воно за хунта, яка проводить по-справжньому вільні вибори і їх програє?», – запитує публіцист Марцін Герман. Інший дописувач цього видання, Войцєх Муха, вважає, що кожен виступ Володимира Зеленського слід досліджувати, чи це не продовження проекту «Квартал 95», тобто телешоу, яке принесло йому успіх на виборах. Наразі нічого не вказує, що новий президент України має якісь плани на свою каденцію, а його передвиборчі декларації були наповнені соціотехнікою і посиланням на колективні емоції.
«Dziennik Gazeta Prawna» запитує, чи президент України Петро Порошенко, який закінчує своє правління, стане лідером опозиції. У нього надалі чималі політичні амбіції, проте спершу він повинен подбати, щоб не розпалася його власна партія, – коментує видання. Газета пише, що в понеділок увечері прихильники президента Порошенка прийшли на Банкову висловити йому вдячність за останні п’ять років.
«Rzeczpospolita» нагадує, що під час виборчої кампанії команда Володимира Зеленського намагалася уникати теми кадрових рішень. Про зміни в економічній політиці України ми дізнаємося восени, коли сформується нова Верховна Рада і, можливо, уряд, – сказав у розмові зі щоденником голова Польсько-української господарчої палати Яцек Пєхота. За його словами, варто шукати спільних інтересів у харчовому секторі і в сільському господарстві. Зовсім нова сфера співпраці, що саме відкривається, – це комунальні послуги. «Україна вводить процес децентралізації, пов’язаний зі зміною фінансування самоврядувань. Там починають думати про управління стічними водами, енергоефективність і поводження з відходами. В Україні кільканадцять міст з понад мільйонним населенням, у яких постає ринок нових послуг і тут можна шукати нагоди до спільних інтересів», – вважає Яцек Пєхота. Як читаємо, він спостерігає чималі зміни в менталітеті українців. І хоч в опитуванні кілька років тому поширеним явищем в Україні виявилася корупція, проте факт, що в останніх виборах програв чинний президент, якому підлягає армія, адміністрація, і він вітає переможця й мирно передає владу, – це європейський процес.