Site icon ІЦ Міжмор’я

Офіційний візит президента Республіки Білорусь до України – основні підсумки

20-21 липня відбувся дводенний візит президента Республіки Білорусь О. Лукашенка до України і його зустріч з українським президентом.
За результатами зустрічі обидві сторони підписали низку взаємовигідних економічних угод з питань збільшення обсягів імпорту-експорту, промислової кооперації, закупівлі електроенергії, сільськогосподарської техніки, а також авіабудування. Лукашенко підтвердив високу результативність зустрічі з Порошенком: «Розмова була гранично довірливою і носила максимально конкретний характер».
В рамках переговорів українська сторона знову ознайомила Мінськ з актуальними подіями на Донбасі, Президентом України було відзначено роль Росії в нинішній ескалації конфлікту.

Приїзд білоруського президента до Києва супроводжувався вуличними акціями протесту. 20 липня близько 12.00 на Банковій пройшла акція українських націоналістів, які виступають проти викрадення з України з подальшим взяттям під варту в РБ білоруського добровольця Тараса Аватарова, який перебував у батальйоні «Правий сектор». Даною акції передувала прес-конференція даної тематики, організована представниками ОУН.

 

Передісторія

Українсько-білоруські відносини дещо погіршилися протягом 2014-2017 рр. за результатами анексії Криму Росією і конфлікту на Донбасі. Дані події неодноразово коментувалися білоруським Президентом досить суперечливо, тоді як деякі вищі посадові особи РБ допускали негативні висловлювання щодо українського Майдану. Значну стурбованість України викликають і заплановані на осінь 2017 російсько-білоруські військові навчання на території РБ. Сам Лукашенко називає ці навчання «важливим кроком щодо посилення безпеки Білорусі».

Причини візиту:

ПРОГНОЗ

У короткостроковій перспективі:

У середньостроковій перспективі:

Олексій Курінний, експерт, член правління ФПДІ

Exit mobile version