Аналітика Антиросійський фронт Експертна думка Новини Міжмор'я Про Україну США

Експерт Гарвардського університету: Розширені санкції США зупинять Nord Stream 2

Москва намагається створити фальшиве враження про прогрес будівництва Nord Stream 2

Дослідник Гарвардського університету доктор Бенджамін Л. Шмітт у розмові з сайтом BiznesAlert.pl зазначив, що прихильники Nord Stream 2 вже давно намагаються помилково зобразити опір США цьому проєкту Ґазпрому як поляризаційну суперечку «на чолі з Трампом», сподіваючись, що це послабить підтримку цієї політики серед багатьох опонентів цього президента, а також противників Nord Stream 2, які серйозно стурбовані Трампом, передає Польське радіо.

Насправді, опір Північному потоку 2 зберігається, незважаючи на адміністративний перехід від демократичного до республіканського, і зосереджується на спротиві згубному впливу Росії на трансатлантичне співтовариство та на підтримку національної безпеки та стратегічної стабільності України, – наголошує аналітик.

Протидія США Північному потоку 2 є, і завжди була, пов’язана із занепокоєнням щодо національної безпеки, суверенітету України, енергетичної безпеки Європи та обмеженням шкідливого впливу Росії на цьому континенті, – вказує  Бенджамін Л.Шмітт.

Газпровід Nord Stream 2 планувався в середині 2015 року, незабаром після незаконної анексії Криму Росією та її агресії на сході України. Цей проєкт був суперечливим із самого початку, і, незважаючи на мантру деяких політиків Москви, Берліна чи Відня, що Північний потік 2 є «суто економічним завданням», треба сказати, що він будується не для того, щоб забезпечити значні «нові» поставки російського газу в Європі, але на заміну газу, який надсилає Україна, – підкреслює доктор Бенджамін Л. Шмітт із Гарвардського університету.

За словами експерта, остання пропозиція щодо санкцій містить посилання на страховиків та сертифікаційні компанії, тому малоймовірно, що Nord Stream 2 колись запрацює.

Навіть якщо Ґазпром або інші російські компанії вирішать ухвалити санкції та знайти спосіб повільно закінчити будівництво, можливо, без допомоги міжнародних страховиків, навряд чи якась серйозна західна компанія піде на ризик санкцій і сертифікує проєкт, щоб він працював. Іншими словами, – каже аналітик – коли Конгрес прийме новий проєкт санкцій, то це, мабуть, кінець шляху Путіна до завершення Північного потоку 2.

Ця теза підтверджується фактом, що норвезька сертифікаційна компанія DNV GL вирішила призупинити участь у цьому проєкті. Це величезний удар по плану завершення трубопроводу, оскільки без сертифікації він не зможе розпочати роботу.

Тому, як каже доктор Бенджамін Л. Шмітт із Гарвардського університету, інформація Ґазпрому про відновлення будівництва газопроводу стосуються виключно відрізка, який пролягає у виключній німецькій економічній зоні, і який з уваги на свою невелику глибину, не підпадає під санкції.

Справжнім викликом є робота на більшій глибині, у данській виключній економічній зоні, оскільки щодо неї будуть застосовуватися чинні та пропоновані санкції, і ця робота не була включена до планів, про які оголошено зараз.

На думку експерта Гарвардського університету, Москва намагається створити фальшиве враження про прогрес Північного потоку 2 проти дій, підготовлених Конгресом США, які фактично зупинять цей проєкт на багато років, якщо не назавжди.

Related Posts