Новини Міжмор'я Польща

МЗС: Консульство Польщі в Іркутську працює без проблем

В МЗС Польщі запевнили, що попри кадрові скорочення, Генконсульство Польщі в Іркутську працює без проблем, передає “Польське радіо”.

Генеральне консульство Республіки Польща в російському Іркутську, попри кадрові скорочення, працює без жодних проблем, консул Кшиштоф Сьвідерек є на місці, він продовжує місію», – сказала речниця Міністерства закордонних справ Польщі Ева Сувара, коментуючи визнання Росією польського консульського службовця в Іркутську персоною нон-ґрата.

У вівторок МЗС Польщі підтвердило, що влада Російської Федерації визнала одного із польських працівників консульства в Іркутську небажаною особою. За словами речниці польського дипломатичного відомства, це наслідок застосування владою РФ принципу взаємності.

Сувара підкреслила, що неправдивою є інформація у ЗМІ, що польський консульський службовець визнаний небажаною особою на терені Росії у зв’язку з його діяльністю в інтересах Полонії. Вона заперечила теж інформацію про можливі проблеми у роботі Генерального консульства Республіки Польща в Іркутську.

Ева Сувара повторила, що звільнення польського консульського працівника – це відповідь за звільнення «якийсь час тому» Польщею російського консульського працівника у Варшаві.

Сувара зазначила, що, згідно з Віденською конвенцію про консульські відносини, приймаюча країна може визнати працівника дипломатичної установи іншої країни персоною нон-ґрата і не зобов’язана пояснювати причин цього рішення.

Related Posts