Новини Міжмор'я Польща

Вступ Польщі до ЄС – результат суверенного рішення народу

Президент Анджей Дуда виступив з посланням з нагоди 15-річчя Польщі в Європейському Союзі

Опівночі минуло 15 років від приєднання Польщі до Європейського Союзу. З посланням, присвяченим цій річниці, звернувся очільник держави Анджей Дуда. За його словами, вступ у ряди ЄС був результатом зусиль і суверенного рішення польського народу, передає “Польське радіо”.

Участь у Євроспільноті змінила на краще багато сфер нашого життя, – сказав президент у своєму посланні: «Це стало для нас викликом, але й принесло нам численні вигоди. Відкриття кордонів дало полякам нові можливості; багато польських компаній досягло успіху в Європі, а Польща змінилася завдяки добре використаним євросоюзним фондам», – сказав Анджей Дуда.
За його словами, цих досягнень не було б, якби не спільні зусилля і кропітка робота поляків. «Відкриття кордонів не означало легкого життя, спільний ринок не означав скасування конкуренції, а гроші ЄС самі нічого не зробили. Це ми добре використали свій шанс. Тому я хочу з усією силою наголосити, що успіх 15 років польської участі в в Європейському Союзі є великим успіхом нас усіх», – сказав президент.

Очільник Польщі додав, що після багатьох років ізоляції за залізною завісою, Польща є частиною великої європейської спільноти, бере на себе відповідальність за її форму і майбутнє, є лідером ініціативи Тримор’я, мета якої – це економічний успіх Центральної Європи. Польща активна у Вишеградській групі, співпрацює з усіма європейськими країнами.

Президент висловив переконання, що місце Польщі – в європейській спільноті, і кожен, хто намагається викликати занепокоєння стосовно подальшої присутності в Європейському Союзі, діє проти її інтересів. «Наша мета і завдання – сучасна Польща в об’єднаній Європі, (…) а ідея становлення сильної, безпечної і справедливої Європи на фундаменті спільної ідентичності вистоїть сучасне випробування часом і залишиться для нашої батьківщини джерелом процвітання», – сказав Анджей Дуда у своєму виступі.

Польща і дев’ять інших країн приєдналися до Європейського Союзу 1 травня 2004 року.

Related Posts