Балтія Новини Міжмор'я Польща США

До Польщі надходять вітання з нагоди Дня Конституції 3 травня

Вітання з нагоди національного свята Польщі Дня Конституції 3 травня надійшли, зокрема, від Європейської комісії, США та Литви

На профілі Єврокомісії у Twitter написано, що 228 років тому в Польщі була прийнята конституція – перша сучасна конституція в Європі і друга в світі. Автори заяви нагадали також, що цього тижня Польща відсвяткувала 15-ту річницю вступу до Європейського Союзу, передає “Польське радіо”.

Своєю чергою від імені уряду Сполучених Штатів висловився держсекретар Майк Помпео. Глава американської дипломатії підкреслив, що Конституція 3 травня була одним із перших сучасних основних законів в Європі і була важливою віхою в досягненні Польщі свободи і демократії. Майк Помпео висловив переконання, що Польща та США надалі зміцнюватимуть свої стратегічні відносини.

З Днем Конституції 3 травня привітала Польщу й Литва. Вітальне послання до президента Анджея Дуди надіслала президент країни Даля Ґрибаускайте. Польщу привітав також прем’єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс.

Даля Ґрибаускайте підкреслила, що відзначаючи День Конституції 3 травня, ми пам’ятаємо принципи демократії, які були написані в цьому документі. За словами пані президент, ці принципи демократії актуальні також сьогодні. «Зіткнувшись із викликами в регіоні та світі, ми готові захищати ідеали незалежності та громадянських свобод, за які боролися наші предки», – написала Даля Ґрибаускайте.

Саулюс Скверняліс привітав усіх громадян Литви з нагоди Дня Конституції Обох народів. «Для нас велика честь, що ми маємо першу в Європі Конституцію, яка була прийнята в 1791 році Сеймом Річ Посполитої Обидвох народів. Агресивна політика сусідів не дозволила здійснити заплановані реформи, але це, безсумнівно, був історичний крокй для зміцнення та збереження держави», – написано в комюніке глави литовського уряду.

Related Posts