Балтія Новини Міжмор'я

Топ-кандидату в президенти Литви довелось видалити Facebook-пост

Одному з головних кандидатів на посаду президента Литви Гітанасу Науседі у день виборів довелось видалити свій Facebook-пост, повідомляє “Європейська правда”.

12 травня у розпал голосування, коли заборонена будь-яка агітація, кандидат в президенти Гітанас Науседа на своїй сторінці в Facebook закликав людей йти голосувати. Незабаром цей запис зник.

“Дорогі, йдіть і голосуйте! Цим ви зробите добру справу для нашої Литви, яку ми всі любимо, нехай і по-різному!”, – писав у Facebook Науседа.

Попри видалення допису, за словами члена Головної виборчої комісії (ГВК) Литви Вілюса Семешка,  кандидат таким чином порушив заборону на агітацію. Також, за його словами, видалити допис кандидата, який вважається порушенням, закликала сама виборча комісія.

“Якби це не було порушенням, то ГВК не просила би кандидата стерти запис. Добре, що його вже немає. Сьогодні кандидатам не можна закликати йти на вибори”, – сказав Семешко.

Жодних фінансових штрафів за таке порушення за законом у Литві не передбачено.

Нагадаємо, у Литві в неділю відбулися президентські вибори, на яких литовці обирають наступника чинної глави держави Далі Грибаускайте.

За крісло глави держави боролися 9 кандидатів, найбільше шансів на перемогу мають троє – колишня міністр фінансів та кандидатка від консерваторів Інгрида Шимоніте, банкір і незалежний кандидат Гітанас Науседа та висуванець Партії зелених та селян, чинний прем’єр-міністр Саулюс Скверняліс.

Related Posts