Посольство Польщі організувало зустріч Епіфанія з родичами полонених українців
У Києві митрополит Епіфаній і західні дипломати зустрілися із рідними українських полонених на Донбасі
У вівторок, 25 червня, на терені Михайлівського Золотоверхого монастиря у Києві предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній зустрівся з родичами українців, які потрапили в полон під час неоголошеної російсько-української війни. Захід було організовано спільно з Посольством Польщі в Україні, передає “Польське радіо”.
Сепаратисти за підтримки Росії утримують на тимчасово окупованих частинах Донбасу понад 130 українських військовополонених. Точна кількість ув’язнених невідома, тому що сепаратисти не представляють повного списку.
На думку правозахисників та екс-військовополонених, там може перебувати навіть на кількадесят осіб більше.
«Ми маємо честь могти підтримати родини бранців на Донбасі, організовуючи їхню зустріч із митрополитом Епіфанієм та західними дипломатами», – сказав посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький.
Спільному обіду на терені монастиря, що відбувся у понеділок, передувала прочитана Епіфанієм молитва за звільнення військовополонених з неволі та їхнє швидке об’єднання із сім’ями.
«Свобода та незалежність – це великі дари Бога, які ми повинні цінувати щодня. Ми мусимо пам’ятати про те, скільки присвячено нашій незалежності. Нехай Бог дасть кожному з вас терпіння. Нехай почує наші молитви. Якщо ми будемо сильно вірити, то у майбутньому, вже невдовзі, ми зустрінемося тут і будемо спільно дякувати Богу за те, що почув нас і ваші рідні повернулися додому», – сказав предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній.
На наступній зустрічі бути посли західних держав, зокрема, Великої Британії, Данії, Естонії, Латвії, Литви, Нідерландів, Норвегії, Румунії, США, Фінляндії, Чехії.
«Тема утримування протягом декількох років українських військовополонених – це не тільки невід’ємний елемент кризи, розв’язаної Росією на сході України, але також лакмусовий папір волі російської сторони до поступу у мирних перемовинах», – зазначив Ціхоцький.
«Ми, західні держави, дуже зацікавлені у тому, аби знайти розв’язання і водночас спосіб деескалації конфлікту на Донбасі, оскільки це конфлікт, що підриває безпеку в Європі. Це не внутрішня українська чи українсько-російська справа, це європейська справа та навіть світова справа. Росія грубо порушує міжнародне право, а тому це стосується усіх членів цієї міжнародної родини», – сказав Ціхоцький.
Сім’ї військовополонених наголосили, що до їхніх рідних, ув’язнених на Донбасі, не мають доступу міжнародні організації, вони не мають права телефонувати, писати листи, приймати посилки та отримувати медичну допомогу. Багато з них перебуває у неволі від 2014 або 2015 року без жодного контакту зі світом.