Новини Міжмор'я Польща

Лідери європейських країн домовилися щодо ключових посад в ЄС

Польщі, яка створила коаліцію з країнами регіону, вдалося заблокувати кандидатуру Тіммерманса на голову Єврокомісії

Лідери держав та урядів країн Європейського Союзу після багатогодинних консультацій домовилися у вівторок щодо найважливіших євросоюзних посад. Згідно з домовленостями, міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн стала кандидаткою на посаду голови Європейської комісії, а прем’єра Бельгії Шарля Мішеля вибрали наступним головою Європейської ради. Про це у Twitter повідомив чинний голова Європейської ради Дональд Туск, передає “Польське радіо”.

Крім того, за словами Туска, Європейська рада висунула чинну директорку Міжнародного валютного фонду француженку Крістін Лаґард на посаду голови Європейського центрального банку, а іспанця Жозепа Борреля – очільником дипломатії Євроспільноти.

На брюссельській прес-конференції у вівторок прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцькийповідомив про успішне досягнення цілей, з якими польська делегація летіла на саміт щодо найважливіших посад. Він підкреслив, що Польща рішуче виступала проти кандидатів, котрі ділять, антагонізують і котрі ображають партнерів. А тому, за його словами, Варшава не хотіла підтримати Франса Тіммерманса на посаду голови Єврокомісії.

«Польща не є державою, яка дозволить себе шантажувати, атакувати себе та заганяти в кут», – додав він. «Ескалація конфлікту з Польщею не приводить ні до чого доброго», – додав польський очільник уряду.

Матеуш Моравєцький зауважив, що особа, яка спочатку була представлена кандидатом на посаду голови Єврокомісії (Франс Тіммерманс – ред.), зокрема, Німеччиною, Францією країнами Скандинавії, Бенілюксу та Іспанією, «була кандидатурою радикальної лівиці з погляду відсутності розуміння перетворень після економічної трансформації, змін у державах, що постійно вириваються з комуністичних пут».

Польський прем’єр відзначив, що Польщі заблокувати кандидатуру Тіммерманса вдалося завдяки ефективній коаліції у Вишеградській групі, а також з Хорватію, Латвією та Італією. «У Польщі, а також в Центральній Європі, у вишеградських країнах і на південь від Вишеградської групи, усі ми дуже добре знаємо, наскільки сильний конфлікт загрожував у випадку саме цього кандидата, який був запропонований, тобто це радикальна кандидатура, яка ділить Європу», – сказав він. Матеуш Моравєцький додав, що збереження єдності ЄС повинна полягати у виборі компромісних кандидатів.

Коментуючи вибір Урсули фон дер Ляєн на посаду голови Єврокомісії прем’єр зауважив, що «бачить шанс для побудови спільного знаменника». Очільник польського уряду назвав, зокрема, подібність поглядів щодо Росії.

Водночас, за словами віце-прем’єра Польщі Ярослава Ґовіна, «виявилося, що Франція та Німеччина не можуть більше приймати рішення в обхід Польщі і в обхід інших нових країн ЄС». Він теж додав, що блокування кандидатури Тіммерманса, який є конфліктним політиком, що ділить Європу, – це «величезний особистий успіх прем’єр-міністра Матеуша Моравєцького».

«Ми вважаємо, що очолити Європейську комісії повинен політик, у цьому випадку пані фон дер Ляєн, який має здатність об’єднувати. Саме з пані міністр наш уряд пов’язує багато спільних поглядів на роль НАТО, на ставлення до Росії, на питання внутрішнього ринку та конкурентоспроможності», – сказав польський віце-прем’єр.

Зазначимо, що нових кандидатів має тепер ще затвердити Європейський парламент.

Related Posts