Балтія Новини Міжмор'я

Литва затримала російського бізнесмена, підозрюваного в нафтовій кризі в Європі

У Вільнюсі поліція затримала російського підприємця Романа Ружечка, фігуранта справи про забруднення нафтопроводу “Дружба”. 

Про це повідомляє “Європейська правда”.

“Можу підтвердити, що в ході здійснення розшуку Інтерполу особу затримали. Прокуратура утримується від детальніших коментарів”, – заявила BNS в п’ятницю представник зі зв’язків з громадськістю Генпрокуратури Литви Еляна Мартінонене.

Ружечко – колишній глава cамарського терміналу “Транснафти”. У травні в Росії суд заочно заарештував його і оголосив в розшук.

Російський нафтопровід “Дружба” зупинили 19 квітня, коли в Центральній і Східній Європі виявили забруднену нафту з РФ. У ній була велика концентрація дихлоретану – токсичної сполуки, що має високий корозійний вплив.

Першою про це повідомила Білорусь, після чого постачання призупинили до Білорусі, Польщі, Німеччини, Угорщини, Словаччини, Чехії. Ця нафта була завантажена в понад десять танкерів в російському порту Усть-Луга.

На початку травня резервне відгалуження газопроводу “Дружба” знову почало поставляти російську нафту в Білорусь, пізніше – в напрямку України – в Словаччину, Угорщину, Чехію, а на початку червня – в Польщу і Німеччину.

За даними “Транснафти”, через трубопровід в порт Усть-Луги відкачали близько 3 млн тонн забрудненої нафти. Чинний в Литві нафтопереробний завод польського капіталу Orlen Lietuva запевняє, що також отримав вантаж нафти, забрудненої хлором.

Related Posts