Новини Міжмор'я Позиція Польща

Віце-прем’єр Польщі: Участь Путіна у роковинах ІІ Світової війни недоречна

Яцек Сасін нагадав, що Путін є лідером країни, яка здійснює збройну агресію проти своїх сусідів

Путін є лідером країни, яка здійснює збройну агресію проти своїх сусідів і буде недоречним відзначати роковини збройної агресії проти Польщі за участю лідера, який сьогодні тими ж методами ставиться до своїх сусідів. На цьому у четвер наголосив віце-прем’єр Польщі Яцек Сасін, відповідаючи на запитання про можливу присутність президента Росії на меморіальних заходах до 80 роковин початку Другої світової війни, що відбудуться 1 вересня у Варшаві, передає “Польське радіо”.

Як відомо, на цьогорічний ювілей роковин ІІ Світової війни польська влада запросила лідерів країн НАТО, Європейського Союзу та Східного партнерства. У Варшаві сподіваються на особливо сильну присутність лідерів держав регіону Центрально-Східної Європи.

Заступник прем’єр-міністра Польщі Яцек Сасін у розмові з порталом wp.pl також підтвердив, що на меморіальних заходах 1 вересня у Варшаві буде президент США. «Обов’язково буде президент Трамп, це вже підтверджено. Будуть також інші лідери, зараз ми підтверджуємо їхні візити», – сказав він.

За інформацією Польського радіо, у Варшаві чекають на приїзд щонайменше кільканадцяти світових лідерів. Крім президента США, сподіваються на прибуття канцлерки Німеччини Анґели Меркель та президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра. «Урочисті заходи 1 вересня у столиці мають бути найбільшим з’їздом на рівні очільників держав від часу варшавського саміту НАТО», – заявили джерела у Президентському палаці.

Як відомо, представники польської влади неодноразово повідомляли, що на роковини ІІ Світової війни до Польщі не запрошено Росію.

Related Posts