Новини Міжмор'я Про Україну Співробітництво

Міноборони України закуповує польські бронемашини замість українських

В Україні вирішили відмовитися від українських бронетранспортерів “Дозор-Б” і надати перевагу їхнім польським аналогам “Oncilla”

Міністерство оборони України замість українських бронемашин “Дозор-Б” закуповує польський аналог “Oncilla” передає “Польське радіо”.

“Міністерством оборони України, відповідно до державного оборонного замовлення на 2018 і 2019 роки, здійснюється закупівля польських бронетранспортерів 4х4 Oncilla (аналог ТКБМ “Дозор-Б”)”, – вказано у відповіді Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони.

У Міноборони додали, що за період з 2017-го до 2019 року відомство не закупило жодної української бронемашини “Дозор-Б”.

Відомство не надало інформацію щодо недоліків ТКБМ “Дозор-Б”, виявлених під час експлуатації.
Директор львівського заводу Віктор Андрощук у спілкуванні з журналістами Радіо Свобода повідомив, що на підприємстві більше не займаються виробництвом машини “Дозор-Б”.

Керівник Асоціації виробників озброєння і військової техніки України Руслан Джалілов зазначив: “За оцінкою військових, які експлуатували “Oncilla”, машина зібрана більш якісно, більш просторе компонування всередині. Машина не галаслива всередині, гальмівна система задовольняє, заряджання йде зсередини”.

“Міністерство оборони зацікавлене в машинах такого класу, тому що воно відповідає за обороноздатність країни. Неважливо, яка це техніка: українська, американська чи польська. Вони вирішують завдання. Нам потрібна машина такого класу. Якщо «Укроборонпром» не постачає такі машини, то такі машини будуть закуповуватися за межами країни”, – сказав, у свою чергу, директор інформаційно-консалтингової компанії Defence Express Сергій Згурець.

Тактична бойова колісна машина “Дозор-Б” – це українська розробка “Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені Морозова”. Виготовляли броньовик на Львівському бронетанковому заводі, що входить до складу ДК “Укроборонпром”.

У 2016-му до ЗСУ передали першу і поки що єдину партію ТКБМ “Дозор-Б” у складі десяти бронемашин.
У липні 2017 року екс-президент Петро Порошенко заявляв, що на Львівському бронетанковому буде побудовано 20 нових бронемашин “Дозор”, а отримані 920 млн гривень завод спрямує на танки, пожежні машини й нові “Дозори”.

У серпні того ж року він сказав, що завод виготовляє 6 машин, аби виправити виявлені під час випробувань недоліки, а Міноборони скоротило замовлення на них.

За ваги тонн “Дозор” розвиває швидкість до 100 км/год. Крім екіпажу, машина вміщує ще 6 осіб. Броня автомобіля витримує удари зі стрілецької зброї калібром 7,62. “Дозор” оснащений дистанційно керованим великокаліберним кулеметом.

Польський броньовик “Oncilla” зовні схожий з “Дозором”, адже його створювали на основі української розробки. Для цього Польща придбала в України ліцензію на виробництво.

Першу “Онциллу” представили в 2013-му, тобто, майже на десять років пізніше від українського близнюка. Але, за словами експертів, це не завадило полякам перевершити український аналог.

Related Posts