Аналітика Новини Міжмор'я Про Україну

Кольченко і Сенцов вважають, що Крим повернуть лише після повалення Путін

Колишні в’язні Кремля Олександр Кольченко та Олег Сенцов заявили, що вважають повернення Криму можливим лише після повалення режиму Путіна.

Про це вони сказали під час своєї першої після звільнення пресконференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Стосовно повернення Криму, то мені здається що це буде не предметом якихось дипломатичних домовленостей, а тільки після повалення режиму Путіна. Мені здається, що тільки так”, – сказав Кольченко.

Сенцов додав, що згоден з Кольченком щодо питання повернення Криму і вважає, що для цього необхідні “корінні зміни політичного устрою Росії” мирним або революційним шляхом.

“Путін Крим не віддасть… Це дуже важливий камінь, на якому базується вся його сьогоднішня політика”, – сказав Сенцов.

Він додав, що продовжує сподіватися, “що Крим ми повернемо”.

Як повідомлялося, 7 вересня відбувся взаємний обмін громадян України і РФ.

В Україну в рамках звільнення прибули 35 українців – 24 військовополонені моряки і 11 політв’язнів, серед яких режисер Олег Сенцов, активіст Олександр Кольченко.

Їх затримали представники російських спецслужб у Криму в травні 2014 року за обвинуваченням у нібито організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за обвинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою вину не визнали.

Related Posts