Новини Міжмор'я Про Україну США

Україна – відлуння розкритих американських стенограм із розмови Зеленського

Фрагмент розкритих стенограм телефонної розмови президентів США і України, у якому Володимир Зеленський негативно оцінив європейську допомогу Україні, викликав над Дніпром багато коментарів. Сам президент Зеленський також висловився на цю тему

У стенограмах з липневих переговорів обох президентів, які оприлюднили американці, міститься фрагмент, в якому Володимир Зеленський оцінює як недостатню підтримку, надану Україні в умовах російської агресії з боку Євросоюзу, особливо Німеччини та Франції. На думку деяких коментаторів, це може мати негативний вплив на відносини з європейськими партнерами Києва, особливо перед запланованою українською владою зустріччю у нормандському форматі, передає “Польське радіо”.

Коментуючи свою заяву з розкритої розмови з Дональдом Трампом, президент Зеленський зазначив, що це стосується конкретних дій. Вказав, що телефонна розмова з американським президентом відбулася в особливий момент – Росія повернулася до Ради Європи, а санкції не працювали, особливо в питанні газопроводу «Північний потік 2». Володимир Зеленський наголосив, що говорив про це з лідерами Німеччини та Франції, а також з іншими європейськими політиками.

В інтерв’ю українським журналістам Володимир Зеленський зазначив, що Білий дім не радився з ним щодо розкриття стенограм з його розмови з Дональдом Трампом. Раніше американці повідомляли, що таку згоду отримали.

Білий дім оприлюднив записи телефонної розмови між Дональдом Трампом та Володимиром Зеленським у відповідь на підозри, що під час цієї розмови на українського президента можна було чинити тиск з метою відкриття розслідування проти сина Джо Байдена. Байден є потенційним кандидатом-опонентом Дональда Трампа на президентських виборах у США, що відбудуться наступного року.

Related Posts