Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Відповідальні за безпеку Польщі і Білорусі обговорили агресію Росії в Україні

У Бресті відбулася зустріч очільника Бюро національної безпеки Польщі Павела Сольоха і секретаря Ради безпеки Білорусі Станіслава Зася, які обговорили ситуацію у регіоні 

Польща не відмовляється від діалогу з Білоруссю, не цураючись водночас своїх принципів. На цьому у вівторок наголосив очільник Бюро національної безпеки Польщі Павел Сольох, який зустрівся із державним секретарем Ради безпеки Білорусі Станіславом Засєм, передає “Польське радіо”.

Темою зустрічі, що відбулася у понеділок, було двостороннє співробітництво та безпека в регіоні. Голова Бюро національної безпеки Польщі звернув увагу на представлену Білоруссю готовність до діалогу, яким, як підкреслив, зацікавлені також західні союзники і партнери Польщі, зокрема США.

«Влада Білорусі вже деякий час демонструє готовність до діалогу. Важливо, що цей діалог триває, ми не уникаємо його, і водночас не відмовляємося від принципів; ми є членом НАТО та Європейського Союзу; наша оцінка ситуації на сході є непозитною і вона не змінюється», – запевнив Павел Сольох.

«На наш погляд, Білорусь є важливою країною у регіоні, з якою ми маємо спільну історію. Вона пов’язана союзом з Росією, але ми дивимося на наші відносини також у контексті білоруських ініціатив, наприклад участі Мінська у деескалації військової напруги в Європі (йдеться про перемовини у Мінську Тристоронньої контактної групи з врегулювання сиутації на Донбас – ред.)», – сказав він.

Сольох зазначив, що «діалог – це певний процес і важко мати у всьому ідентичну думку». «Але у певних сферах ми можемо погоджуватися, наприклад щодо того, що причиною зростання напруги і збільшення військової присутності у нашому регіоні є російська агресія в Україні», – підкреслив польський посадовець.

Related Posts