Новини Міжмор'я Польща

Путін виправдовує напад радянських військ на Польщу в 1939 році

Також Путін під час пресконференції заявив, що «все Причорномор’я і східна частина України – це споконвічно російські території, і тепер РФ з цим розбирається»

Президент Росії Путін виправдовує введення радянських військ до Польщі в 1939 році тим, що польский уряд нібито не контролював свою армію. Про це він заявив під час прес-конференції 19 грудня, передає Польське радіо.

«Радянські війська зайшли в Польщу відповідно до цих протоколів. Звертаю вашу увагу на цю обставину, війська-то зайшли, але зайшли після того, як польський уряд втратив контроль за своїми збройними силами і за тим, що відбувається на території Польщі і саме знаходилося десь уже в районі польсько-румунського кордону. Ні з ким би було навіть розмовляти на цю тему», – сказав Путін.

Як відомо, 23 серпня 1939 гітлерівська Німеччина і Радянський Союз підписали договір про ненапад (Пакт Молотова-Ріббентропа). До угоди додавався таємний протокол про розмежування інтересів підписантів в Східній Європі. Зокрема, Гітлер і Сталін домовилися про розподіл Польщі.

1 вересня 1939 війська гітлерівської Німеччини вторглися на територію Польщі з заходу, а 17 вересня 1939 року на Польщу зі сходу напали радянські війська. Боротися на два фронти країна не була у змозі. Її розділ Вермахт і частини Червоної Армії відсвяткували спільним парадом у Бресті.

Додамо, що також на цій пресконференції у четвер Путін назвав частину України «російською територією», «подарованою Леніном від Росії у радянські часи». Він заявив, що «все Причорномор’я і східна частина України — це споконвічно російські території, і тепер РФ з цим розбирається». Ці ж самі тези він озвучував в 2014 та 2015 роках, коли обґрунтовував ідею «новоросії».

Також господар Кремля вчергове заявив, що «іноземних військ» на Донбасі немає, але відзначив, що «танки і важку артилерію бойовики отримали від держав, які їм симпатизують».

Також, за версією Путіна, вперше про українців, як про окремий етнос заговорив шляхтич Речі Посполитої Потоцький. Щоправда, господар Кремля не уточнив, який саме граф Потоцький з польського шляхетського роду.

Related Posts