Інші НАТО Новини Міжмор'я Позиція Польща Співробітництво

Анджей Дуда: Загрози, що поневолювали нас 40 років, повертаються

У Празі проходять урочисті заходи до 20-річчя вступу Польщі, Чехії та Угорщини в НАТО

Президенти Польщі, Чехії, Угорщини і Словаччини святкують у Празі 20-річчя розширення НАТО. 12 березня припадає 20-а річниця вступу Польщі, Чехії та Угорщини до Північноатлантичного альянсу. Урочисті заходи зорганізовано у фортеці Празький град у столиці Чехії. На них прибув також президент Словаччини, країни, яка вступила в НАТО за 5 років – у 2004 році, передає Польське радіо.

Центрально-Східна Європа, яка святкує 20-річчя вступу до НАТО, є нині одним із найважливіших для Північноатлантичного альянсу регіонів. Приводом стала агресивна поведінка та загроза з боку Росії. І саме Росія була головною темою виступів чотирьох президентів у Празі.

Президент Польщі Анджей Дуда наголосив, що в останні роки поляки зрозуміли, наскільки важливим є членство в НАТО. «Геополітична ситуація, що оточила нас від 2008 року до 2014 року, коли Росія напала спочатку на Грузію, а потім на Україну, призвела до повернення старих асоціацій – імперської політики Росії, розширення зони впливів, захоплення чергових держав, та, передусім, повернення до своєї колишньої зони впливів, у яку жодна з наших країн повертатися не хоче. Ось чому ми так цінуємо Північноатлантичний альянс у Польщі», – сказав у Празі Анджей Дуда.

«Загрози, що поневолювали нас понад 40 років, нині повертаються у дещо іншій формі; ми повинні відповідати на них. Чи потрібна наша готовність, коли ми вже є частиною насправді вільного світу не тільки ментально, але також політично і геополітично? Чи повинні ми на них відповідати? Так, повинні», – додав президент.

«Ми пишаємося, що можемо бути нині членом Північноатлантичного альянсу, у якому братерство означає братерство, а підтримка означає підтримку», – наголосив Анджей Дуда.

Президент Угорщини Янош Адер підкреслив, що безпека регіону не дається раз і назавжди. «Рішення, що ми прийняли 20 років тому було добрим, бо останні 20 років ми провели у мирі та безпеці. Маю надію, що за наступні 20 років наші діти також зможуть у такому самому мирі святкувати наступний ювілей. Ми, Угорщина, зробимо все, аби так сталося», – додав він.

Президент Словаччини Андрей Кіска нагадав, що російська пропаганда і дії в Інтернеті також становлять загрозу безпеці у регіоні. «Що станеться, якщо ми будемо стверджувати, що російська пропаганда і дезінформація – це думка або параноя і вони не впливають на наші країни. Ми мусимо зрозуміти, що кожне таке применшення послаблює безпеку наших країн і порушує єдність, що в НАТО є ключовою для спільної оборони», – додав словацький президент.

Related Posts