Новини Міжмор'я Польща

Польща готова допомогти Білорусі наблизитися до Заходу

Варшава, однак, не збирається легітимізувати режим Лукашенки, – заявив віцеміністр закордонних справ Польщі Павел Яблонський

Польща готова допомогти Білорусі наблизитися до Заходу, але не збирається легітимізувати режим Лукашенки. У розмові з Польським радіо віцеміністр закордонних справ Польщі Павел Яблонський наголосив, що президент Білорусі веде подвійну політичну гру, метою якої є утримання влади:

«Сигнали, які Білорусь висилає Заходу, надалі слабкі. З одного боку, Лукашенка показує, що він не готовий повністю об’єднатися, а точніше – піддатися диктатурі Москви. А з другого боку, не видно, що він готовий ввести зміни, які би наблизили Білорусь до Західної Європи», передає Польське радіо.

Нагадаємо, 1 січня Росія припинила постачання нафти до Білорусі. Офіційний привід – відсутність відповідної угоди. Йдеться, зокрема, про ціну палива. Незалежні коментатори, натомість, вважають, що це – форма тиску Кремля на Мінськ з метою пришвидшення рішення щодо поглибленої інтеграції Білорусі та Росії. Постачання нафти поновлено 4 січня.

Related Posts