НАТО Новини Міжмор'я Польща Про Україну Співробітництво

Міністри оборони Польщі та України обговорили військову співпрацю

Під час зустрічі міністрів країн НАТО у Брюсселі відбулася розмова міністрів оборони Польщі Маріуша Блащака та України Андрія Загороднюка, передає Польське радіо.

12 лютого, в ході робочого візиту української делегації до штаб-квартири НАТО, Міністр оборони України Андрій Загороднюк зустрівся з Міністром національної оборони Республіки Польща Маріушем Блащаком.

Основною темою зустрічі стало обговорення поточних напрямків співробітництва між оборонними відомствами двох країн. У цьому контексті сторони наголосили на подальшому розвитку військово-політичного співробітництва та важливості ролі Польщі у процесі отримання Україною Партнерства розширених можливостей НАТО (Enhanced Opportunity Partnership).

Міністри обмінялися думками щодо подальшого застосування спільного підрозділу Литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького (LITPOLUKRBRIG), а також підготовку українських підрозділів в рамках «Багатонаціональної тренувальної місії – Україна» (Joint Multinational Training Group – Ukraine).

Крім того, в ході зустрічі сторони висловили своє бачення щодо перспективних напрямків співробітництва, серед яких, зокрема посилення безпеки в Азово-Чорноморському регіоні, розвитку співпраці в технологічних проектах, протистояння гібридним загрозам та обмін інформацією щодо безпекової ситуації в прикордонних районах, а також у військово-історичній сфері.

Нагадаємо, раніше під час розмови з журналістами у Брюсселі міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак сказав журналістам, що всі країни НАТО розуміють загрози з боку Росії, не нехтують ними і готові солідарно протистояти їм.

Related Posts