Новини Міжмор'я Польща Про Україну

20 лютого у Варшаві та Перемишлі молитимуться за Героїв Небесної Сотні

Сьогодні – шості роковини найтрагічнішого дня Революції Гідності, коли каральні підрозділи Януковича розстріляли на Майдані приблизно сто людей; 20 лютого – День пам’яті Героїв Небесної Сотні, передає Польське радіо.

Сьогодні, 20 лютого, архиєпископ та митрополит Перемисько-Варшавський Української греко-католицької церкви Євген Попович відправить у соборі Святого Івана Хрестителя у Перемишлі святу літургію та поминальну панахиду за жертвами масових розстрілів на київському Майдані. Про це повідомив генеральний вікарій Перемисько-Варшавської архиєпархії УГКЦ отець митрат Богдан Степан.

«Ми хочемо обійняти молитвою жертв Небесної Сотні», – сказав отець Степан.

Він зазначив, що «найбільше осіб на Майдані у Києві загинуло 20 лютого 2014 року, а серед понад сотні жертв Революції Гідності, крім українців, були теж білоруси, грузини та вірмени».

За його словами, 20 лютого не тільки у Перемишлі, але також по всій архиєпархії молитимуться у храмах за жертв Революції Гідності в Україні.

Також сьогодні у пам’ять про Героїв Небесної сотні запалять свічки перед Посольством України у Варшаві, а потім у греко-католицькій парафії Успіння Пресвятої Богородиці у Варшаві по вулиці Мьодовій, 16 відбудеться свята літургія та поминальна панахида за загиблими під час Революції Гідності.

Цього дня, 20 лютого 2014 року, під час Єврореволюції на Інститутській вулиці у Києві силові підрозділи режиму Януковича масово розстрілювали протестувальників. Усього за день було приблизно сто жертв, яких назвали Небесною Сотнею. День 20 лютого став переломним у ході подій Революції гідності.

День Героїв Небесної Сотні щодо року відзначають 20 лютого на підставі указу президента України від 11 лютого 2015 року «з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України».

Related Posts