Аналітика Антиросійський фронт Експертна думка Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Віцеголова Сейму Польщі: Росія не шанує слабких і поступливих

На думку Малґожати Ґосєвської, Росія також намагається розмити свою відповідальність як агресора щодо Польщі під час ІІ Світової війни, передає Польське радіо.

Росія не шанує слабких і тих, хто поступається. Про це в опублікованому в понеділок інтерв’ю українському агентству «Укрінформ» заявила віцеспікерка Сейму Польщі Малґожата Ґосєвська. Вона зазначила, що діалог з Москвою має бути жорстким і будуватися та сильних аргументах.

На запитання про інформаційні атаки на Польщу з боку Росії, Ґосєвська сказала, що «агресивні дії» Москви проти Варшави є результатом змін у польській політиці. Вона додала, що «протягом останніх декількох років влада рішуче захищає Польщу на міжнародній арені, дбає про її імідж та протистоїть фальшуванню історії».

За словами заступниці голови Сейму, Росія намагається «розмити свою відповідальність» як агресора щодо Польщі під час Другої світової війни. Ґосєвська зазначила теж, що потрібно чекати чергових провокацій з боку Москви. «На жаль, це також впливає на наші взаємини з Україною», – зауважила вона.

Коментуючи обмін полоненими між Україною та Росією, Ґосєвська зауважила, що це приклад того, що спільні міжнародні зусилля дають результат.

«Росія не шанує слабких, вона ніколи не шанувала тих, хто поступався», – підкреслила віцеспікерка Сейму. На її переконання, Росія «сміється з тих політиків, котрі кажуть, що з Росією треба вести діалог».

Ґосєвська відзначила, що, як свідчать факти, з Росією треба вести діалог, однак це має бути «жорсткий діалог, що будуватиметься на сильних аргументах та солідарній позиції».

Говорячи про польсько-українські взаємини, віцеспікерка зазначила, що потрібно наголошувати, що «історія нас дуже сильно ділила, але теж часто єднала». Як приклад об’єднавчої події в історії Малґожата Ґосєвська навела перемогу в 1920 році над більшовиками і спільний польсько-український військовий парад 9 травня 1920 року.

«Я сподіваюся, що ми спільно святкуватимемо ці ювілеї і так популяризуватиметься позитивна історії наших взаємин», – підкреслила Ґосєвська.

Нагадаємо, минулої неділі, 23 лютого, у Гуті-Пеняцькій на Львівщині за участі духовенства, представників польської влади, зокрема віцеспікерки Сейму Малґожати Ґосєвської, та місцевих поляків відбулися меморіальні заходи, присвячені жертвам погрому, що стався там 76 років тому.

Раніше Малґожата Ґосєвська заявила, що «розкручування» польсько-українського конфлікту служить Росії для її ігор.

Related Posts