Новини Міжмор'я Польща

Польща вводить комплексний санітарний контроль на кордонах

Наразі йдеться про введення санітарного контролю автобусів, авто і потягів у пунтках перетину кордону з Німеччиною та Чехією, передає Польське радіо.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький поінформував у понеділок, що у зв’язку з коронавірусом введуть санітарний контроль на кордонах Польщі. Міністерство здоров’я повідомило, що станом на понеділок у Польщі зареєстровано 16 випадків інфікування китайським патогеном.

Очільник польського уряду сказав, що контроль введуть у головних пунктах перетину кордону з Німеччиною та Чехією:

«На сьогодні цей контроль введуть у чотирьох прикордонних переходах з Федеративною Республікою Німеччина, один перехід з Чеською Республікою. Але я хочу підкреслити, що у найближчі кількадесят годин ми будемо розширювати цей контроль також на інші пункти перетину кордону».

Контроль будуть проводити в автобусах, легкових авто та потягах.

Прем’єр Матеуш Моравєцький закликав також організаторів дотримуватися рекомендації Головного санітарного інспекторату щодо проведення масових заходів. Це пов’язано із різким збільшення числа захворювань коронавірусом у багатьох країнах ЄС. За словами Моравєцького, масові заходи були однією з причин швидкого поширення вірусу в Німеччині та Італії.

«Услід за рекомендацією головного санітарного інспектора, я хочу дуже сильно закликати усіх організаторів масових заходів утриматися від їхнього проведення і аби вони найближчим часом скасували їх. Також сильна рекомендація воєводам скасувати ці масові заходи».

Крім того, прем’єр Моравєцький сказав, що у зв’язку з коронавірусом до уваги береться  можливість обмеженням діяльності, зокрема, шкіл. За його словами, рішення у цій справі приймуть у найближчі дні.

Станом на обід понеділка по всій Польщі 170 осіб госпіталізовані у зв’язку із загрозою коронавірусу, а 4 тис. осіб перебуває на домашньому карантині.

Related Posts