Балтія Інші НАТО Новини Міжмор'я Польща Співробітництво США

У Вільнюсі саміт міністрів закордонних справ країн Бухарестської дев’ятки

Метою зустрічі є наголосити на єдності перед викликами, що пов’язані з безпекою східного флангу НАТО

Очільник польської дипломатії Яцек Чапутович візьме участь у Вільнюсі в саміті міністрів закордонних справ Бухарестської дев’ятки (B9). Завтра міністр візьме участь у святкуванні 30-ї річниці повернення незалежності Литви, передає Польське радіо.

Окрім Яцека Чапутовича, до столиці Литви також прибудуть глави дипломатії Чехії, Естонії, Латвії, Румунії, Словаччини, Угорщини та Болгарії. У зустрічі також візьмуть участь заступник держсекретаря США та заступник генерального секретаря НАТО з питань оборонного планування та оборонної політики.

Метою зустрічі буде наголосити на єдності перед викликами, що пов’язані з безпекою східного флангу НАТО. Будуть порушені питання, пов’язані з Росією, Китаєм, кібербезпекою, а також роллю Північноатлантичного альянсу в боротьбі з тероризмом.
Завтра учасники зустрічі візьмуть участь в урочистостях, пов’язаних із тридцятою річницею повернення незалежності Литви.

Бухарестську дев’ятку (B9) створено у 2015 році у Варшаві з ініціативи Польщі та Румунії. Її засідання служать для обміну думками та узгодження позицій у сфері безпеки країн східного флангу НАТО.

Related Posts