Новини Міжмор'я Польща

Польський уряд вводить програму «Антикризовий щит»

«Антикризовий щит» – це пакет дій приблизною вартістю 211 мільярдів злотих

Польський уряд вводить програму «Антикризовий щит». Це, як зазначає видання niezalezna.pl, безпрецедентна подія у польській історії. Пакет дій підготував уряд Матеуша Моравєцького протягом двох тижнів з часу, коли стало відомо про перший випадок зараження коронавірусом у Польщі, передає Польське радіо.

Метою урядової антикризової програми є негайні рішення, які обмежать негативні наслідки пандемії і викликаного нею занепаду для польських працівників та підприємств.

Серед 17 найважливіших пунктів є мова про працівників з України у Польщі. За допомогою цієї програми вони автоматично отримають продовження віз і дозволів на роботу.

Серед інших пунктів, зокрема, фінансова допомога для працівників, які під час карантину залишилися без заробітку з огляду на вид договору. Працівники також можуть скористатися з так званих «кредитних канікул» у банку. Термін подачі податкових декларації продовжено до кінця червня. Медична служба отримає додаткову фінансову допомогу, а саме 7,5 мільярдів злотих на боротьбу з епідемією SARS-CoV-2, розвиток інфолінії для пацієнта та лікаря, на розвиток програми Будинків медичного догляду для літніх людей.

Нагадаємо, рільники з Всепольського альянсу профспілок фермерів та сільськогосподарських організацій звернулися до прем’єр-міністра Матеуша Моравєцького з запитанням про можливість залишитися у Польщі працівникам із України. Як вказали, їх відсутність загрожує паралічем агропродовольчого виробництва.

Related Posts