Новини Міжмор'я Польща

Сейм прийняв пакет антикризових законів

«Антикризовий щит», який складається з прийнятих Сеймом законів, за підрахунками уряду коштуватиме щонайменше 10% польського ВВП

Сейм прийняв «Антикризовий щит». За внесення поправок до Закону про особливі міри, пов’язані з запобіганням, протидією і боротьбою з COVID-19 та іншими інфекційними захворюваннями та викликаними ними кризовими ситуаціями, а також до низки інших законів, проголосували 343 парламентарі, 73 були проти, а 19 депутатів утрималося. Засідання і голосування почасти відбувалися дистанційно, оскільки фізично в пленарному залі були лише 42 парламентарі, передає Польське радіо.

Пакет законів покликаний зберегти робочі місця та фінансову ліквідність підприємств. Під час засідання до трьох законопроектів депутати запропонували понад 250 поправок. Голосування над ними розпочалося о 23 годині у п’ятницю і, включно з перервою, тривало упродовж декількох годин. Прем’єр Матеуш Моравєцький сказав під час обговорення законопроектів, що уряд прагне запобігти банкрутству фірм та звільненню працівників: «Сьогодні, як ніколи раніше, ми потребуємо співпраці, співпраці в рамках policy mix – комбінації найліпших економічних політик».

Антикризовим пакетом передбачено багато кроків, наприклад співфінансування зарплати працівників. Про це у Сеймі нагадала міністр розвитку Ядвіґа Емілєвич: «Якщо ми говоримо про витрати, то у випадку одного працівника, чия зарплатня становить 2600 злотих, 1300 злотих – це сума, яку сплачуватиме Фонд гарантованих виплат».

«Антикризовий щит», до складу котрого входять прийняті Сеймом закони, за підрахунками уряду коштуватиме щонайменше 10% польського ВВП.

Related Posts