Спецслужби Путіна не припиняють зводити наклепи на Польщу
Речник міністра-координатора спецслужб Польщі розповів про посилення дезінформаційних операцій Росії проти Польщі у добу боротьби з пандемією
Польща під час боротьби з коронавірусом є ціллю жорстокої та масштабної дезінформаційної кампанії. Про це у четвер заявив речник міністра-координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин. Він підкреслив, що посилилися дії Росії, передає Польське радіо.
У комюніке Жарин наголосив, що польські спецслужби у реальному часі стежать за підозрілими діями в Інтернеті – також у соціальних мережах, ідентифікуючи спрямовані проти держави найзагрозливіші прояви дезінформації, пропаганди та інформаційних атак.
«Такі дії спрямовані на дестабілізації в країні. Це робиться, серед інших, поширенням тривожності та страху, створюючи інформаційний хаос або підриваючи довіру до влади та служб, відповідальних за безпеку та здоров’я поляків», – підкреслив Станіслав Жарин.
«Росія бачить сьогодні шанси на досягнення своїх політичних цілей; її дезінформаційні операції значно посилилися», – ствердив він.
Жарин повідомив, що основні теми, котрі випливають із аналізів спецслужб, – це, крім гри на емоціях та інформаційного хаосу, заходи, спрямовані на послаблення міжнародної позиції Польщі або рівня безпеки. У межах цих дезінформаційих кампаній Росія намагається теж шукати союзників на міжнародній арені, а також вийти з ізоляції та добитися скасування санкцій.
Речник підкреслив, що в Інтернеті постійно триває війна за пам’ять, є також інші форми дезінформації. Він вважає, що у діях проти Польщі видно спробу використання мас-медіа для дестабілізації суспільної ситуації. «З’являються фейкові новини, часто із сенсаційними, заманливими назвами, метою яких є популяризація фальшивої інформації та внесення тривоги», – пояснив Станіслав Жарин.
За його словами, такі дії розраховані на розвиток конкретної суспільної реакції, а також на підрив довіри до державних установ.
Жарин наголосив, що Польща багато років є ціллю інформаційних та пропагандистських атак з боку Російської Федерації. «За нагоди кризи, пов’язаної з пандемією коронавірусу, подібні дії посилюються – все більшим є число інформаційних атак на Польщу, а також фейкових новин, котрі у добу боротьби з пандемією, можуть масти особливо загрозливі наслідки», – зазначив він.
Такі дії стосуються теж, зокрема, США, НАТО і стабільності Північноатлантичного альянсу.
«Один з іноземних порталів, відомий постійною публікацією прокремлівських повідомлень, в одному з текстів безпосередньо анонсував розпад Північноатлантичного альянсу. Цим посланням мали підірвати довіру до НАТО та можливості Альянсу захищати східний фланг, спробувати посварити членів НАТО, вдарити у Європейський Союз, висміяти США, наростити суперечки між найважливішими державами ЄС та США, а також показати Росію країною, яка „може реально допомогти” боротися з COVID-19», – зазначив Станіслав Жарин.
За його словами, зміст матеріалу можна розглядати як зразок «антинатівської» операції.
Речник міністра-координатора спецслужб Польщі навів також ще один приклад дезінформації – найновіші фейкові новини про нібито зараження повітря, що опиниться над Польщею унаслідок нещодавніх пожеж лісів у Чорнобилі. «Інформаційні дії проводили багатьма каналами, а отже вся кампанія мала особливості організованої інформаційної операції», – зазначив Жарик.
«Повідомлення ґрунтувалося на інформації про фактичні пожежі в Україні, користуючись історичними асоціаціями з Чорнобильською атомною електростанцією, використовуючи офіційні та неофіційні, включаючи приватні, інформаційні канали, користуючись думками експертів та їхніми „прихованими знаннями”, наприклад знайомих учених, працівників установ, відповідальних за безпеку Республіки Польща», – розповів речник. На його думку, метою операції було поширення паніки та створення інформаційного хаосу у Польщі, а також підживлення неприязні у відносинах між Польщею та Україною, а крім того, розвиток негативних емоцій довкола атомної енергетики.