Анджей Дуда: Введення військ НАТО на східний фланг – це історична зміна
Президент Польщі вважає розгортання додаткових сил НАТО на так званому східному кордоні епохальною безпековою подією
Анджей Дуда у неділю в ефірі телеканалу Trwam, підбиваючи підсумки своєї першої каденції на посту президента заявив, що попередні 5 років – це був добрий час для Польщі, передає Польське радіо.
«Це був добрий час, коли у нас була міжнародна кон’юнктура, яку нам вдалося добре використати. Нам вдалося тоді чудово організувати і чудово провести, зокрема, саміт НАТО та Світові дні молоді», – сказав президент Польщі.
Серед своїх досягнень на посаді президента Анджей Дуда назвав, зокрема, скасування віз до Сполучених Штатів, а також – розгортання додаткових військ НАТО у Польщі, на східному фланзі Північноатлантичного альянсу. На його думку, це була історична зміна.
«Введення військ Північноатлантичного альянсу на східний фланг НАТО та країн Балтії, встановлення так званої висунутої і посиленої присутності – було дуже важливою, я сказав би навіть епохальною, подією та епохальною зміною. Це було перенесення кордонів безпеки в Європі на наш східний кордон, а отже це насправді історична зміна», – сказав він.
Анджей Дуда, коментуючи цьогорічні вибори президента Польщі, сказав, що для нього найбільш важливим є те, аби президента вибрали на цих виборах і він міг обійняти посаду 6 серпня, коли завершується його каденція.
Президент Польщі серед іншого теж відповів на запитання, чи варто сьогодні піднімати та продовжувати такі ініціативи, як Центральний комунікаційний порт та судноплавний канал через Віслинську косу. На переконання Дуди, це інвестиції, що у майбутньому будуть давати очевидні економічні вигоди польській державі.
«Якщо ми їх реалізуємо, то набагато більше грошей буде щонайменше на службу охорони здоров’я та усі інші цілі, оскільки саме ці інвестиції, як вже функціонуючі економічні проекти, будуть давати користь. І це будуть у декілька разів більші гроші, ніж ті, що будуть у них інвестовані», – сказав він.
Дуда додав, що ці інвестиції будуть приносити Польщі користь протягом «десятиріччя, а, можливо, сторіччя». «Особливо, беручи до уваги питання судноплавного каналу Віслинською косою, що дозволятиме суднам входити до Віслинської затоки без необхідності запитувати росіян про згоду, чи можна входити, чи ні. А сьогодні ми маємо таку ситуацію. Насправді це буде розблокування та впровадження справжньої свободи судноплавства у Віслинській затоці, щоб створити цілковито нові можливості розвитку для міст, що там лежать», – сказав Дуда.
На запитання, чи не бачить він сенсу призупинити на два-три роки ці інвестиції, президент відповів, що «жодного сенсу не бачить», бо завдяки їхній реалізації створюються робочі місця. За його словами «на будові каналу через Віслинську косу працює 50 польських фірм, а вони наймають людей, там щоденно є щонайменше 150 працівників-поляків».
Він теж звернув увагу, що так само є з Центральним комунікаційним портом. «Це буде велике летовище, до якого має бути прокладена залізнична інфраструктура, 1600 км залізниці, що дасть нові робочі місяця, десятки чи сотні тисяч нових робочих місць», – сказав він.