Антиросійський фронт Балтія Грузія/Вірменія Новини Міжмор'я Про Україну Співробітництво

Верещук закликала країни Балтії та Грузію допомогти кримським татарам втекти від мобілізації

Віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук звернулася до Урядів Польщі, Латвії, Естонії, Литви та Грузії з проханням не відмовляти кримським татарам у перетині кордону.

Про це вона написала у телеграмі, передає Укрінформ.

“Окупаційна влада в Криму почала незаконну мобілізацію. Вони почали масово мобілізувати кримських татар та інші корінні народи Криму для участі у війні на стороні окупантів. Очевидно, що такі дії мають ознаки геноциду. Кримські татари й інші корінні народи українського Криму намагаються всіма силами уникнути мобілізації у ворожу армію”, – йдеться у повідомленні.

За її словами, татари намагаються виїхати до дружніх Україні країн, але Мінреінтеграції почало отримувати відомості, що польські, латвійські, естонські, литовські та грузинські прикордонники подекуди відмовляють представникам корінних народів Криму в перетині кордону, змушуючи їх повертатися до Криму або до росії.

“Звертаємось до Урядів Польщі, Латвії, Естонії, Литви та Грузії з проханням звернути увагу на вказану проблему. Просимо дружні нам країни сприяти виїзду представників корінних народів Криму з території українського Криму та з території рф у треті країни. Зараз підтримка корінних народів Криму з боку міжнародної спільноти є важливою як ніколи!”, – наголосила Верещук.

Як повідомляв Укрінформ, 21 вересня президент росії володимир путін оголосив “часткову мобілізацію”. Міністр оборони рф сергій шойгу повідомив, що в її межах будуть призвані 300 тисяч резервістів.

Related Posts