Інші Новини Міжмор'я Польща

Польща привітала відновлення дипломатичних відносин Саудівської Аравії та Ірану

Іран і Саудівська Аравія домовилися відновити дипломатичні відносини, розірвані в 2016 році, передає Польське радіо.

Польща вітає оголошену угоду про відновлення дипломатичних відносин між Королівством Саудівська Аравія та Ісламською Республікою Іран. Міністерство закордонних справ Польщі заявило у вівторок, що добросусідські відносини між цими країнами мають вирішальне значення для стабільності регіону Перської затоки.

У п’ятницю агентство Reuters повідомило, що в результаті переговорів, що відбулися в китайській столиці Пекіні, Іран і Саудівська Аравія домовилися відновити дипломатичні відносини, розірвані в 2016 році, а також відкрити свої посольства в Тегерані та Ер-Ріяді.

Задоволення відновленням дипломатичних відносин між двома країнами висловило у вівторок Міністерство закордонних справ Польщі.

«Польща вітає оголошену угоду про відновлення дипломатичних відносин між Королівством Саудівська Аравія та Ісламською Республікою Іран і високо цінує зусилля, які привели до цього важливого кроку», — йдеться у заяві польського МЗС.

Наголошено, що добросусідські відносини між Іраном і Саудівською Аравією мають вирішальне значення для стабільності регіону Перської затоки, і їх відновлення може сприяти стабілізації всього регіону.

«Польща підтримує зусилля щодо подальшого розвитку регіонального діалогу та забезпечення тривалого миру та безпеки в регіоні Перської затоки. Польща також готова співпрацювати з усіма учасниками регіону в рамках інклюзивного підходу та в умовах повної прозорості», — йдеться у заяві.

Незабаром очікується зустріч іранських і саудівських дипломатів. Влада Тегерана та Ер-Ріяда подякувала Китаю за зусилля з нормалізації ірано-саудівських відносин, а також Іраку та Оману за організацію переговорів між державами.

Саудівська Аравія розірвала дипломатичні відносини з Іраном після нападів на її посольство в Тегерані та консульство в Мешхеді в січні 2016 року. Напади здійснила група протестувальників проти страти владою Ер-Ріяда 47 осіб, у тому числі шиїтського священнослужителя Німра аль-Німра.

Related Posts