Новини Міжмор'я Польща Про Україну Співробітництво

Польща передала Україні перші винищувачі МіГ-29

Польща завершила передачу перших винищувачів МіГ-29 Україні.

Про це в ефірі радіо RMF24 повідомив голова Бюро міжнародної політики при президентові Польщі Марцін Пшидач, передає Укрінформ.

“Декілька МіГ-29 вже доправлено до України, вони вже допомагають Україні у захисті країни… За моєю інформацією, цей процес передачі першої частини (літаків – ред.) вже завершився”, – сказав Пшидач.

Він зазначив, що під час офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського 5 квітня до Польщі, “без сумніву, українська сторона проситиме про подальшу підтримку”.

За словами Пшидача, Варшава віддає Києву пострадянські МіГ-29, “які й так мали ремонтуватися у перспективі 2-3 років”. Натомість на їх місце Польща закуповує сучасні американські F-35 та іншу новітню техніку та озброєння.

Як повідомлялося, Польща та Словаччина загалом планують передати Україні 33 літаки МіГ-29: з них 20 Київ має отримати від Варшави, 13 – від Братислави. За попередньою інформацією, ці держави вже передали Україні по чотири літаки МіГ-29. Водночас Польща придбала 48 південнокорейських літаків FA-50. До кінця року в країну мають бути доставлені 12 літаків конфігурації, яка використовується корейськими ВПС. Наступні 36 літаків будуть оснащені вже відповідно до додаткових потреб Польщі.

Related Posts