Польща Про Україну Співробітництво

Польський єврокомісар пропонує ЄС фінансувати перевезення українського зерна

Єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцєховський запропонував, щоб у рамках допомоги Україні Євросоюз профінансував транспортування зерна до визначених портів, звідки зерно відправлятиметься до Африки та Азії, передає Польське радіо.

Єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцєховський вважає, що вирішенням зернової проблеми має стати продовження заборони на імпорт зерна з України та доплати ЄС на його транзит. Гість Третього каналу Польського радіо наголосив, що Європейський Союз повинен підтримати Україну насамперед фінансово. 

Януш Войцєховський запропонував, щоб у рамках допомоги Україні Євросоюз профінансував транспортування зерна до визначених портів, звідки зерно відправлятиметься до Африки та Азії.

«Моє завдання зараз — це переконати Єврокомісію і країни-члени, адже буде потрібна їхня згода, в тому, що Євросоюз, по-перше, має дофінансувати транзит зерна з України, до портів і третіх країн, а, по-друге, щонайменше до кінця року має продовжити заборону на імпорт зерна до цих п’яти країн, в тому числі до Польщі», — додав Януш Войцєховський.   

Єврокомісар зазначив, що імпорт зерна з України до сусідніх країн є рішенням, яке також шкодить українським сільгоспвиробникам: «Це великою мірою спекулятивна торгівля, адже використовується той факт, що в Україні, заблокованій війною, низькі ціни, і дехто пробує заробляти на цьому гроші. Не варто їм в цьому допомагати, тому ця прикордонна торгівля має зберігатись у такій формі, як до цього часу, а Україні слід допомогти з транзитом зерна, адже цього вимагає світова солідарність. Адже існують регіони, які цього зерна потребують».     

Заборона на імпорт зерна з України була введена Європейською комісією на початку травня. Вона прийшла на зміну одностороннім рішенням про ембарго, прийнятим країнами, що межують з Україною. Заборона стосується чотирьох видів зернових: пшениці, кукурудзи, ріпака та соняшника. Ці види зернових не можна ввозити з України до Польщі, Болгарії, Румунії, Словаччини та Угорщини. Заборона діє до 15 вересня. 

Related Posts