Українські біженці можуть безплатно переночувати у Варшаві
Українські біженці, які мають зупинку у Варшаві під час своєї подорожі з України до інших міст Польщі чи Європи і у зворотному напрямку, можуть зупинитися безплатно у Пункті матері та дитини на автобусному вокзалі Варшава Західна.
Про це Укрінформу повідомили у Міграційній платформі EWL.
Цей пункт був відкритий наступного дня після початку повномасштабного вторгнення, 24 лютого 2022 року для допомоги біженцям з України Фондом мігрантів на ринку праці EWL за підтримки столичного воєводи Мазовецького воєводства та UNICEF.
Пункт і надалі продовжує функціонувати як хаб для українських жінок з дітьми, які подорожують з країн Європи до України через Польщу і зупиняються у Варшаві. У ньому можна безплатно провести одну добу. Для цього є простір з ліжками, розрахований на 50 людей. Діти можуть бавитися в ігровій кімнаті, там є можливість випити чай, підігріти їжу, скористатися безкоштовним Інтернетом і взяти гуманітарний одяг для дітей. На різдвяні свята усі діти отримують солодкий подарунок.
«У грудні-січні пожвавлюється рух між Україною та країнами ЄС – жінки з дітьми їдуть в Україну на Різдво або, навпаки, побоюючись ракетних атак та блекаутів виїжджають з України і зупиняються в Пункті на декілька годин в очікуванні пересадки. Не всі можуть дозволити зняти готель, особливо, коли пересадка триває кілька годин. А чекати з дітьми на вокзалі на морозі важко. Тому наш Пункт продовжує працювати, приймаючи у цей період щодня 40-50 людей», – зазначила голова Фонду мігрантів на ринку праці EWL Марія Кузенко.
Волонтери пункту можуть допомогти з консультаціями, як купити квиток у Польщі чи іншу країну Європи, як легалізуватися чи знайти роботу в Польщі тощо.
З початку повномасштабної агресії Пункт матері та дитини прихистив близько 90 тис. біженців з України.
Пункт матері та дитини знаходиться на другому поверсі автовокзалу Варшава Західна (Warszawa Zachodnia, al. Jerozolimskie, 144). Працює цілодобово.
Нагадаємо, у Польщі вперше з березня 2023 року зросла кількість українських біженців, які перебувають під тимчасовим захистом – на кінець жовтня цього року ця цифра перевищила 957 тисяч осіб, що свідчить про зміну нинішньої спадкової тенденції.