Молдова/Румунія Новини Міжмор'я Про Україну

Румунія досі не виділила фінансову допомогу для українських біженців у 2024 році

Влада Румунії поки не виділила жодної фінансової допомоги для українських біженців у 2024 році.

Про це повідомила Генеральна інспекція з надзвичайних ситуацій (IGSU), передає Укрінформ із посиланням на Euractiv.

За даними IGSU, біженці з України отримали деяку фінансову допомогу в лютому, однак це були невиплачені платежі з кінця минулого року.

Щодо витрат за січень і лютий 2024 року IGSU повідомила, що «були зроблені кроки з вищими структурами для виділення необхідних коштів після отримання запитів від місцевих органів державної влади». Однак в IGSU не можуть назвати терміни отримання запитуваних сум.

Зазначається, що торік допомога українським біженцям також була затримана через дефіцит бюджету, що призвело до протестів кількох десятків українських біженців перед Міністерством фінансів у листопаді 2023 року.

До квітня минулого року допомога надавалася в рамках програми «50/20», яка виділяла 50 леїв (10 євро) на проживання та 20 леїв на щоденне харчування. Ці гроші не видавали безпосередньо біженцям, а перераховували румунським приймаючим сторонам.

З травня уряд Румунії визначив допомогу в 750 леїв (150 євро) для окремих осіб та 2000 леїв (402 євро) на місяць для сімей, а також додатково 600 леїв (120 євро) на особу на харчування. Для отримання допомоги дорослі повинні були зареєструватися у повітових агентствах зайнятості, муніципалітеті Бухареста або мати роботу в Румунії, а діти повинні були ходити до школи, щоб мати право на отримання допомоги.

За останніми даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, станом на лютий 2024 року в Румунії перебувало понад 78 тисяч українців. На рівні ЄС Румунія посідає восьме місце за кількістю українських біженців.

Як повідомляв Укрінформ, канадську програму зі спрощеного прийому українських біженців не будуть продовжувати на новий термін.

Related Posts