Грузія/Вірменія Інші

Німеччина може ввести санкції проти представників грузинської влади

Німеччина з великим занепокоєнням спостерігає за розвитком подій у Грузії та розглядає можливість введення національних санкцій проти представників влади цієї країни.

Позицію федерального уряду озвучила речниця Міністерства закордонних справ ФРН Катрін Дешауер на брифінгу в Берліні, передає кореспондент Укрінформу.

«Незалежно від можливих обмежувальних заходів з боку ЄС, ми (Німеччина) також розглянемо, наскільки федеральний уряд може впроваджувати заходи, що запобігають в’їзду, у кожному конкретному випадку. Ми тісно спілкуємося з нашими колегами з Міністерства внутрішніх справ», – повідомила речниця.

Вона нагадала, що скасування безвізового режиму для грузинських чиновників є в переліку заходів, які глава відомства Анналена Бербок активно обговорює наразі в колі ЄС. Дипломати також розглядають можливість запровадження цілеспрямованих санкцій. Берлін вважає, що в ЄС також повинні розглянути питання про офіційне призупинення процесу вступу Грузії.

Німеччина також на двосторонньому рівні скоротило співпрацю з владою Грузії, призупинивши проєкти підтримки обсягом понад 200 мільйонів євро, які фінансуються по лінії МЗС.

«Ми завжди підкреслювали, що, як і інші країни, ми підтримуємо Грузію в процесі вступу до ЄС і бачимо її місце в Європейському Союзі за умови виконання умов. Зараз ми маємо визнати, що Грузія перебуває у дуже важкій кризі, … і є одна група, яка відповідальна за це, і це «Грузинська мрія», – сказала Дешауер.

Міністерство економічного співробітництва та розвитку незадовго до Різдва зупинило проєкти в Грузії на загальну суму 237 мільйонів євро. Метою їх була підтримка Грузії на європейському шляху, що вже неможливо з нинішнім урядом. Втім, планується продовжувати роботу над деякими проєктами підтримки громадських організацій і суспільства.

Нагадаємо, 28 листопада прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що країна відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС та від фінансової допомоги Євросоюзу.

Related Posts