Інші Новини Міжмор'я Про Україну

«Україна має тисячолітню тяглість»: у Дьйорі відкрили виставку до 35-річчя відновлення Незалежності

У угорському місті Дьйор презентували виставку, присвячену 35-й річниці відновлення Незалежності України. Експозиція розповідає про історію української державності через її головні символи — Державний Герб, Прапор і Гімн.

Про це повідомила представниця української громади та активістка Марина Снітко, передає Укрінформ.

Історія України — українською та угорською

Організаторами проєкту стали громадська організація Litera спільно із Самоврядуванням Української Національності міста Дьйор. Експозицію розмістили у приміщенні українського національного самоврядування міста.

Однією з головних особливостей виставки стало її двомовне оформлення — українською та угорською. Організатори прагнули не лише нагадати українцям про власну історію, а й зробити розповідь про українську державність доступною для угорських відвідувачів.

Експозиція знайомить із походженням і розвитком Тризуба, історією синьо-жовтого Прапора та створенням українського Гімну. Окремо розповідається про значення державних символів у різні періоди боротьби українського народу за свободу та незалежність.

«Для нас принципово важливо показати, що історія незалежної України не починається у 1991 році. 35 років тому Україна відновила свою незалежність, однак традиція української державності має значно глибше історичне коріння», — наголошують організатори.

Важлива виставка і для українських дітей за кордоном

Окрему увагу автори проєкту приділили українським дітям, які нині живуть за межами України. Виставка допомагає їм краще зрозуміти походження знайомих із дитинства символів та їхнє значення для різних поколінь українців.

Для української громади за кордоном такі проєкти є способом зберігати національну пам’ять, культуру та ідентичність. Водночас організатори прагнуть розповідати про Україну суспільству країни перебування.

Саме тому угорськомовна частина експозиції стала не просто перекладом, а важливим інструментом культурного діалогу між українцями та угорцями.

35 років Незалежності — лише частина великої історії

Виставка у Дьйорі нагадує: відновлення Незалежності України у 1991 році стало не початком української державності, а продовженням багатовікової традиції.

Через історію Тризуба, Прапора та Гімну організатори показують шлях, який Україна пройшла до відновлення незалежності, та пояснюють значення державних символів сьогодні.

Для українців у Дьйорі це також можливість зберігати зв’язок із Батьківщиною та передавати пам’ять про українську історію наступним поколінням. А для угорських відвідувачів — нагода побачити Україну не лише крізь призму сучасної війни, а як державу з глибокою історією та власною традицією державотворення.

Related Posts