Польща вже 16 років у Європейському Союзі
89 відсотків поляків задоволені членством у ЄС. Не схвалює цього факту 7 відсотків анкетованих
1 травня 2004 року Польща офіційно стала членом Європейського Союзу. ЄС поповнився десятьма новими країнами; разом із Польщею, до організації приєдналися: Кіпр, Чехія, Естонія, Литва, Латвія, Мальта, Словаччина, Словенія та Угорщина. Це було найбільше в історії розширення Євроспільноти. Група учасників цієї організації збільшилася з 15 до 25. Зараз до ЄС належить 27 країн, передає Польське радіо.
Вступ до ЄС мав для Польщі не лише символічне, але й економічне значення. Поляки отримали конкретну допомогу, зокрема, на реструктуризацію економіки.
Від 2004 року польський державний бюджет отримав з ЄС 181 мільярд євро. Найбільше – на політику згуртування (116 мільярдів євро), на другому місці – Спільна сільськогосподарська політика (понад 59 мільярдів євро). Від початку своєї участі в ЄС до спільного бюджету Варшава передала понад 58 мільярдів євро. Бухгалтерський баланс за 16 років участі Польщі в Євроспільноті – це 123 мільярди євро.
Фінанси, між іншим, впливають на формування ставлення польського суспільства до ЄС. Дані Центру дослідження громадської думки за лютий цього року свідчать про те, що 89 відсотків поляків висловлюють задоволення участю в ЄС. Не схвалюють цього факту 7 відсотків анкетованих (2019 року був 91 відсоток прихильників і 5 відсотків противників).
Як повідомлено, «прихильники участі Польщі в ЄС рішуче переважають у всіх соціально-демографічних групах та в електоратах угруповань, які мають найбільшу громадську підтримку».