Кожна сьома дитина у Польщі потребує психологічної підтримки
Лише шестеро з десяти дітей вважають своє життя щасливим, передає Польське радіо
Кожен сьомий неповнолітній потребує психологічної підтримки. Загальна тенденція роками не змінюється: протягом навчального року зростає кількість учнів, які перебувають у психічній кризі. Про це розповіла національна консультантка з дитячої та підліткової психіатрії доктор Александра Левандовська.
«Проблеми стосуються в основному стосунків у дитячо-підлітковому середовищі, як з опікунами, так і з батьками, а також стосунків з однолітками. Крім того, насильство — як з боку дорослих, так і з боку однолітків, і недостатня увага дорослих до потреб дитини», — додає фахівець.
Професор Малґожата Янас-Козік із Сілезького медичного університету в Катовицях наголошує, що величезним успіхом системних змін у психічній допомозі дітям і підліткам є громадські психологічні та психотерапевтичні клініки, яких не існувало до 2020 року.
«До них батьки приходять без стигматизації, там немає психіатра. Є психолог, психотерапевт, громадський терапевт для дітей і підлітків. Ми думали не тільки про пацієнта, а й про персонал, який буде допомагати в цій допомозі. Нова професія — медичний громадський терапевт для дітей та молоді — ось здобутки цієї системної зміни», — додає вона.
Дослідження, проведене Офісом омбудсмена у справах дітей, показує, що лише шестеро з десяти дітей вважають своє життя щасливим. Фахівці кажуть, кількість наймолодших пацієнтів, які очікують професійної допомоги постійно зростає, але немає спеціалістів, щоб задовільнити цю потребу.